STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP


:: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba opuścił ciało (1926-2011)

Wywiad Jarka Rynkiewicza dla Radia Sai, 19.10.2011 r.
Występ Chóru z Polski 20.08.2011r. - Relacje z Prasanthi Nilayam, 20.08.2011 r. 18:30
Baba i współcześni Mayo, artykuł "The New Indian Express" z 10 lipca 2011
Relacje z Prasanthi Nilayam, 15.07.2011 r., Gurupurnima, godz. 19:25
Relacje z Prasanthi Nilayam, 15.07.2011 r., Gurupurnima, godz. 12:30
Wizja dżagadguru, wykład p. Sandżaja Sahani, 4.05.2011 r.
Szczególne rozważania prof. Venkataramana z 29.04.2011 r.
Deklaracja Parlamentu Wenezueli (VI 2011)
Artykuł dr APJ Abdula Kalama, byłego prezydenta Indii, z 22.04.2011 r.
List dr Michaela Goldsteina z 9.05.2011 r.
Relacje z Prasanthi Nilayam, 22.05.2011 r., godz. 20:00
Izaak Tigrett w Dharmaksztrze, Mumbai, 12.05.2011 r.
List Jagi Jagadeesana, 26.04.2011 r.
List dr Michaela Goldsteina, 24.04.2011 r.
Relacje z Prasanthi Nilayam, 27.04.2011 r., godz. 13:00, 18:30
Relacje z Prasanthi Nilayam, 26.04.2011 r., godz. 3:00, 17:00, 19:00

List Dato Jagi Jagadeesana, 26 kwietnia 2011 r.


Dzisiaj (26.04.2011 r.) w Dharmakszetrze około godz. 6:45, na zakończenie odbywających się tam modlitw, Prezydent dystryktu Śri Nimish G. Pandya odczytał wszystkim zebranym piękne przesłanie wielbiciela J. Jagadeesana z Malezji. Jaga Jagadeesan klarownie wyjaśnił, co teraz powinniśmy czynić, aby stawić czoła wyzwaniu, jakim jest pustka w naszych sercach - jak tę pustkę wypełnić.

Specjalne przesłanie dla wszystkich wielbicieli Sai
Ofiarowane z miłościąDrodzy bracia i siostry!

Nadszedł czas próby dla wszystkich wielbicieli Sai, czas wyzwania!

Ilu upadnie, przytłoczonych wiadomością, że Bhagawan Baba uwolnił się z doczesnych więzów wcześniej niż się spodziewaliśmy? - Nie wiem.

Ilu zrzuci ciężar smutku i ruszy naprzód, aby rozprzestrzeniać misję i nauki awatara, tak by cały świat podziwiał i wielbił Boga Miłości oraz oddanie i poświęcenie jego wielbicieli? - Nie wiem.

Mogę jedynie modlić się, aby tych drugich były miliony.

Jeszcze zanim Bhagawan opuścił swe ciało, wielu zastanawiało się, co będzie dalej z jego misją, co będzie z jego organizacją.

Pozwólcie, że odpowiem na to najprościej jak potrafię, jako zwykły członek organizacji aspirujący do miana wielbiciela Sai - misja tego awatara będzie rosła w siłę i będzie się rozprzestrzeniała mocą jego kosmicznej wszechprzenikającej świadomości.

Jak potoczyły się losy misji Jezusa? Ilu miał wyznawców tuż po ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu? Wielbiciele Jezusa rozprzestrzenili jego misję i nauki na cały świat.

A co z Buddą? Jak buddyzm dotarł do Japonii, Chin itd.? Również dzięki pracy jego wielbicieli.

A w jaki sposób rozprzestrzeniły się na świecie nauki świętego proroka Mahometa? Jego misję i przesłanie głosili jego wielbiciele.

Tak samo musi być i tak będzie z naukami Bhagawana Baby. Jego wielbiciele muszą dorosnąć i dorosną do tego wyzwania. Z największym poświęceniem i oddaniem poniosą nauki Bhagawana Baby w świat. Nie w postaci pusto brzmiących fraz, ale przede wszystkim poprzez bezinteresowną służbę w imię miłości, przez propagowanie wartości ludzkich, przez budowanie jedności, przez najwyższą troskę i szacunek do rodziców.

Ilu obecnych wielbicieli Bhagawana i liderów Organizacji Sai z jeszcze większym zapałem niż dotąd poświęci się wielkiej wizji i misji tego awatara? - Nie wiem.

Ale jedno jest pewne. Tysiące nowych wielbicieli ze złożonymi rękami będzie czcić i wielbić awatara kalijugi. Tysiące nowych wielbicieli stanie się członkami i osobami funkcyjnymi w organizacji, by rozprzestrzeniać wizję i misję tego awatara.

Modlę się do Sai, by podczas tego wielkiego testu, przed którym stanęła cała rodzina Sai, dał nam siłę. Byśmy potrafili wejść do wnętrza, do Ja jestem Ja - jak uczył nas Baba. Byśmy tam odnaleźli wiarę, oddanie, miłość i siłę. By ta największa siła - moc miłości, została uwolniona. Modlę się o to, aby kosmiczna forma Sai przenikała i błogosławiła świat miłością, bezinteresowną służbą i poświęceniem każdego wielbiciela Sai, który pragnie służyć tej wielkiej wizji i misji awatara kalijugi.

Bhagawan Baba nakreślił swą wizję odnośnie do każdego członka Organizacji Sai oraz swoje oczekiwania wobec wielbicieli.

Bhagawan powiedział: "Musi nadejść czas, gdy ludzie nie będą potrzebowali przyjeżdżać do Prasanthi Nilayam, aby doświadczać mojej miłości. Mojej miłości będą doznawać spotykając moich wielbicieli.

Mój darszan musi płynąć do ciebie, a przez ciebie do wszystkich istot".

Najdroższa rodzino Sai - ten czas właśnie nadszedł!

Każdy z nas musi stać się mocą urzeczywistniającą tę wizję miłości Sai. Tego oczekuje Sai od każdego wielbiciela.

Każdym swym krokiem Swami uświęcał ziemię pod swymi stopami. Teraz tę cnotę musi przejawiać każdy wielbiciel Sai. Każdy krok, każde słowo musi wypływać z miłości, każdy czyn stanowić odzwierciedlenie idei jedności, troski i dzielenia się z potrzebującymi.

Cały świat powinien odnieść korzyść z powodu naszego bycia tu, na ziemi.

Niech nasze serca, myśli, słowa i czyny odzwierciedlają duchowe dziedzictwo awatara kalijugi.

Na koniec kilka słów do wielbicieli zaznajomionych z treścią wielkiego eposu Mahabharata. Każdy z nas zna wielkiego bohatera i wielbiciela Kriszny - Ardżunę, który bez lęku poprowadził swą armię do zwycięstwa i walczył z wielkimi rycerzami tamtych czasów.

Przed swym odejściem Kriszna poprosił go, by wyprowadził z pałacu kobiety i dzieci oraz ukrył je w bezpiecznym miejscu. Wykonując to polecenie Ardżuna dowiedział się, że Kriszna opuścił ciało.

Gdy bandyci zaatakowali jego podopiecznych, ten wielki bohater nie potrafił ich obronić. Odejście Kriszny odebrało rycerzowi Ardżunie wszystkie siły i umiejętności.

To nie może zdarzyć się tym, którzy przewodzą urzeczywistnianiu misji Bhagawana Baby.

Zamiast zamartwiać się i słabnąć, musimy czerpać z mocy Kosmicznego Sai, by dla dobra całej ludzkości i świata z niezachwianą wiarą i jeszcze większym entuzjazmem realizować jego boską misję.

Musimy być potężniejsi niż Ardżuna!

Nie ma większego poświęcenia, głębszej miłości, ważniejszej misji ponad to, byśmy wszyscy - jako wielbiciele boskości, całkowicie oddali się boskiej kosmicznej świadomości bez względu na to, jakim imieniem ją nazywamy!

Mantra samasta loka sukhino bhawantu (niech wszyscy ludzie i wszystkie światy będą szczęśliwe) nie powinna być tylko zakończeniem każdej modlitwy!

Powinna stać się wołaniem o boskie działanie urzeczywistniające wielką wizję i misję naszego ukochanego Bhagawana.

OM ŚRI BHAGAWAN SATHYA SAI BABAJA NAMAHA!

DŻEJ BHAGAWAN SATHYA SAI BABADŻI KI DŻEJ!

DŻEJ SAI RAM!

Z miłością,
J. Jagadeesan,
Malezja

źródło: www.dharmakshetra.org.in/news-archive/saithewayforward.htmCopyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai