STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP


:: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba opuścił ciało (1926-2011)

Wywiad Jarka Rynkiewicza dla Radia Sai, 19.10.2011 r.
Występ Chóru z Polski 20.08.2011r. - Relacje z Prasanthi Nilayam, 20.08.2011 r. 18:30
Baba i współcześni Mayo, artykuł "The New Indian Express" z 10 lipca 2011
Relacje z Prasanthi Nilayam, 15.07.2011 r., Gurupurnima, godz. 19:25
Relacje z Prasanthi Nilayam, 15.07.2011 r., Gurupurnima, godz. 12:30
Wizja dżagadguru, wykład p. Sandżaja Sahani, 4.05.2011 r.
Szczególne rozważania prof. Venkataramana z 29.04.2011 r.
Deklaracja Parlamentu Wenezueli (VI 2011)
Artykuł dr APJ Abdula Kalama, byłego prezydenta Indii, z 22.04.2011 r.
List dr Michaela Goldsteina z 9.05.2011 r.
Relacje z Prasanthi Nilayam, 22.05.2011 r., godz. 20:00
Izaak Tigrett w Dharmaksztrze, Mumbai, 12.05.2011 r.
List Jagi Jagadeesana, 26.04.2011 r.
List dr Michaela Goldsteina, 24.04.2011 r.
Relacje z Prasanthi Nilayam, 27.04.2011 r., godz. 13:00, 18:30
Relacje z Prasanthi Nilayam, 26.04.2011 r., godz. 3:00, 17:00, 19:00

Śri Izaak Tigrett w Dharmakszetrze


W dniu 12 maja 2011 r. podczas obchodów 44. rocznicy powstania Dharmakszetry w Bombaju Śri Izaak Tigrett wygłosił przemówienie "Bhagawan Śri Sathya Sai Baba awatarem wieku". Izaak jest światowej sławy założycielem Hard Rock Café, filantropem, a przede wszystkim osobą pobłogosławioną wyjątkowym szczęściem, ponieważ stał się instrumentem Bhagawana w budowie superspecjalistycznego szpitala w Puttaparthi. Izaak Tigrett zachwycił wszystkich dynamiczną, ilustrowaną zdjęciami i muzyką prezentacją, w której przedstawił swoje doświadczenia i wglądy, jakich doznał w ciągu wielu lat związku z Panem.

Mówiąc o przejściu Bhagawana w stan mahasamadhi Izaak Tigrett z głębokim przekonaniem stwierdził, że opuszczając swoje śmiertelne ciało Swami pobłogosławił nas wszystkich wielkim dobrodziejstwem, gdyż uwolnił nas od złudzenia - maji w postaci jego fizycznego ciała. Przechodząc w mahasamadhi Baba nie pozostawił nam żadnego wyboru, ponieważ teraz musimy szukać go w jedynym miejscu, w jakim można odnaleźć Boga, to znaczy wewnątrz nas samych i wewnątrz całego stworzenia. Izaak Tigrett ujawnił, iż Swami przygotowywał go do tego w taki sposób, że przez cztery długie lata nie pozwalał mu patrzeć na siebie podczas darśanów! Była to niezbędna w jego duchowej podróży lekcja, jaką musiał przejść w tym czasie ewolucji wszechświata. Mówiąc o Organizacji i jej działalności Śri Tigrett oświadczył że obecnie, gdy Bhagawan uwolnił nas od maji w postaci jego ograniczonego ciała, organizacja nie tylko będzie podejmować działania tak samo i z takim samym jak dotąd entuzjazmem, ale w rzeczywistości jeszcze lepiej niż dotychczas, ponieważ teraz każdy będzie działał zgodnie ze wskazówkami płynącymi od wewnętrznego Sai obecnego w każdym sercu. Zdecydowanie podkreślił, iż wszyscy (zwłaszcza osoby ze społeczności Sai) muszą wierzyć, że Bhagawan sam wybrał każdą osobę funkcyjną, czy to w Puttaparthi czy gdziekolwiek na świecie. Przypomniał również, że musimy przestać wierzyć w różne "wiadomości" i plotki.

Wspominał, że kiedyś Bhagawan zabrał go w przyszłość i dał mu wgląd w Złoty Wiek. Izaak doświadczył wówczas, że Złoty Wiek to ogromna przemiana ludzkiej świadomości, w rezultacie której rozbiciu ulegają ograniczenia "ja" i "moje", ludzka świadomość staje się jednością z całym wszechświatem i następuje doznanie poczucia kosmicznej łączności ze wszystkim. Prowadzenie przez Prema Sai będzie miało miejsce w erze energii miłości i spokoju. Powiedział, że naprawdę jesteśmy szczęśliwcami, gdyż żyliśmy w czasach najpiękniejszego wydarzenia w historii ludzkości oraz że teraz jest czas na to, by połączyć się z Bhagawanem i jego miłością.

(Zdjęcie)

Wielokrotnie podkreślał, że nie ma osób, które mogłyby uważać się za specjalnych wybrańców Baby, jako że Baba kocha wszystkich jednakowo i jego miłość, ochrona oraz prowadzenie są dostępne wszystkim. Jednak musimy go o to prosić, ponieważ Bóg nigdy nie ingeruje w wolną wolę człowieka. To dlatego Baba mawiał: "Jeśli wykonasz jeden krok ku mnie, ja wykonam sto kroków ku tobie".

Następnie Izaak wspomniał, że Bóg nigdy nie zstępuje na ziemię w celu przysporzenia sobie wielbicieli czy powołania instytucji. Bóg wciela się jedynie po to, by stworzyć pozytywne wibracje oczyszczające świat ze zła, a czas obecny - tuż przed nadejściem Złotego Wieku, co według Swamiego ma nastąpić za 26 lat, jest rzeczywiście najciemniejszym okresem w historii ludzkości. Obowiązkiem naszym - jako wielbicieli Sai, jest nieustanne wysyłanie miłości wszystkim, również tym, których nie lubimy. Izaak przypomniał, co kiedyś powiedział mu Swami: "Jeśli nie możesz wysyłać komuś własnej miłości, wysyłaj mu moją. Wyobraź sobie mnie przed sobą i moją miłość wysyłaj wszystkim.

(Zdjęcie)

Izaak Tigrett wyjaśnił, że ludzki umysł jest rzeczywiście potężny, ponieważ wszystkie jego myśli i uczucia są przejawieniem energii prany, która promieniuje w całym kosmosie. Tak więc mogą one oddziaływać na każdą istotę i każdy przedmiot, nie tylko w każdej części świata, ale także wszędzie w kosmosie poprzez trzy wymiary - światło, przestrzeń i dźwięk. Jedynym celem wszelkiej działalności organizacji, czy to śpiewania bhadźanów czy sewy, jest tworzenie pozytywnych uczuć i wibracji we wszechświecie. Izaak wezwał wszystkich do życia w miłości, poszukiwania Swamiego we własnym wnętrzu i do uświadomienia sobie, że Bhagawan JEST, A NIE BYŁ.

Ten piękny wieczór zakończył się arati. Płomień oddania i nowy cel, jakim jest poszukiwanie Sai we własnym wnętrzu, rozświetlił każde serce nadzieją, miłością i wiarą.

źródło:

www.saibabaofindia.com/44th-Anniversary-of-Dharmakshetra-sri-sathya-sai-baba.htm#Shri_Isaac_Tigrett

Tłum.: Ewa SerwańskaCopyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai