STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

:: Bhagawan Śri Sathya Sai Baba opuścił ciało (1926-2011)

Wywiad Jarka Rynkiewicza dla Radia Sai, 19.10.2011 r.
Występ Chóru z Polski 20.08.2011r. - Relacje z Prasanthi Nilayam, 20.08.2011 r. 18:30
Baba i współcześni Mayo, artykuł "The New Indian Express" z 10 lipca 2011
Relacje z Prasanthi Nilayam, 15.07.2011 r., Gurupurnima, godz. 19:25
Relacje z Prasanthi Nilayam, 15.07.2011 r., Gurupurnima, godz. 12:30
Wizja dżagadguru, wykład p. Sandżaja Sahani, 4.05.2011 r.
Szczególne rozważania prof. Venkataramana z 29.04.2011 r.
Deklaracja Parlamentu Wenezueli (VI 2011)
Artykuł dr APJ Abdula Kalama, byłego prezydenta Indii, z 22.04.2011 r.
List dr Michaela Goldsteina z 9.05.2011 r.
Izaak Tigrett w Dharmaksztrze, Mumbai, 12.05.2011 r.
List Jagi Jagadeesana, 26.04.2011 r.
List dr Michaela Goldsteina, 24.04.2011 r.
Relacje z Prasanthi Nilayam, 27.04.2011 r., godz. 13:00, 18:30
Relacje z Prasanthi Nilayam, 26.04.2011 r., godz. 3:00, 17:00, 19:00

List dr Michaela Goldsteina
(Przewodniczącego Rady Prasanthi)
z 9 maja 2011 r.Drodzy Bracia i Siostry!

Sai Ram!

Nasz ukochany Swami powiedział o Organizacji Sathya Sai:

"To Organizacja, której zadaniem jest krzewienie wszechogarniającej miłości. Wszystkie jednostki Organizacji ożywia jedna boska moc. Wszystkie ożywia jedna zasada. Odkryjcie ją i doświadczcie jej, a wtedy cel Organizacji zostanie osiągnięty".

Byliśmy, jesteśmy i zawsze będziemy duchowym ruchem motywowanym, inspirowanym i uprawomocnionym przez ucieleśnienie boskości, naszego ukochanego Bhagawana Śri Sathya Sai Babę. Nasz najdroższy Swami zawsze będzie dostępny dla każdego z nas ze względu na swoją wieczną obecność, swą wszechobecność w duchowych sercach wszystkich ludzi. Teraz jest czas najważniejszy - czas najistotniejszego testu i najwspanialszej szansy w naszym życiu. Teraz Ten, którego poznaliśmy w tym świecie, czeka na nas w naszych duchowych sercach. Zaprasza do poszukiwania Go i odnalezienia jego bezinteresownej miłości.

Podążajmy za Nim!

Podążajmy za Nim i odkrywajmy Go w naszych sercach stosując w każdej dziedzinie życia duchowe zasady, jakie wskazał nam Swami, a mianowicie: kochaj wszystkich - wszystkim służ, zawsze pomagaj - nie krzywdź nigdy. Jednocześnie realizujmy zasadę 5 D, której istotą jest oddanie (ang. devotion), determinacja (determination), poświęcenie (ang. dedication), dyscyplina i rozróżnianie (ang. discrimination).

Gdy ostatni raz rozmawiałem z naszym ukochanym Swamim, łaskawie udzielił swojego błogosławieństwa i zaakceptował wszystkie wasze propozycje zgłoszone podczas IX Światowej Konferencji. Wysłałem do was list opisujący wszystko to, co Swami pobłogosławił i zaakceptował. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę was zawiadomić o rozpoczęciu pracy!

Podążajmy za Nim!

17 maja w Prasanthi Nilayam będzie obchodzone święto Budda Purnima, głównie przez kraje strefy 3, 4 i 5. Kilka tygodni temu szacowano, że w pielgrzymce z tej okazji weźmie udział 800 wielbicieli.

13 i 14 lipca odbędzie się Światowa Konferencja Młodych zatytułowana "Idealne przywództwo Sai". Delegaci zostaną wybrani spośród tych, którzy pełnili funkcje w Organizacji na szczeblach krajowych i międzynarodowych.

Wybór delegatów będzie dokonywany podobnie jak w przypadku delegatów na IX Światową Konferencję Międzynarodowej Organizacji Sai, która miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. W ciągu tygodnia od otrzymania przez was niniejszego listu Międzynarodowa Rada Młodzieży wyśle szczegóły dotyczące wyboru delegatów. Główny nacisk będzie położony na cechy i naturę "idealnego przywódcy Sai". Choć umiejętności i kompetencje są przydatne, niezbędna jest tu szlachetność charakteru i świadomość duchowa.

Przygotowywanie jednolitych międzynarodowych wytycznych dla wszystkich Organizacji Sai rozpoczęło się od spotkania liderów-seniorów Organizacji. Sporządzanie tych wytycznych trwa. Zgodnie z wolą naszego ukochanego Swamiego celem jest wypracowanie wskazówek, które określą zależności i zobowiązania, programy oraz praktyki dla wszystkich międzynarodowych Organizacji Sai.

Rozpoczęto już sporządzanie planów i programów dla kółek studyjnych z uwzględnieniem odniesienia programów i praktyk stosowanych w Organizacji Sai do tradycji kulturowych w poszczególnych regionach, w kontekście uniwersalizmu nauk duchowych Swamiego.

Trwają prace nad planami i programami spotkań publicznych, aby takie spotkania służyły rozprzestrzenianiu uniwersalnego, duchowego przesłania Swamiego o bezinteresownej miłości i służbie na rzecz wszystkich ludzi.

Nie ustaniemy w wysiłkach, aby zrealizować wszystkie programy i propozycje, które nasz ukochany Swami pobłogosławił i zaakceptował.

Pragnę poinformować, że załączyłem tu do wglądu wspaniały, podnoszący na duchu artykuł napisany przez byłego prezydenta Indii,
dr APJ Abdula Kalama. Wzruszająco opisał on zakres i znaczenie działań wielkich instytucji humanitarnych założonych przez naszego ukochanego Swamiego dla dobra ludzkości. Naśladujmy i wspierajmy to monumentalne dzieło naszego najdroższego Swamiego.

Będziemy realizować programy, które Swami zaakceptował w swych ostatnich instrukcjach dla nas. Odniesiemy sukces, jeśli będziemy działać właściwie, z miłością i bezinteresownie. Z pewnością ucieszy to naszego ukochanego Swamiego, który żyje w naszych duchowych sercach.

Nasz najdroższy Swami przyszedł, aby być z nami. Inspirował nas i oświecał. Kochał nas jak Boska Matka i Boski Ojciec. Zawsze nas kochał i prowadził - i zawsze będzie nas kochał i prowadził. Zawsze był obecny w naszych duchowych sercach - i zawsze będzie w nich obecny. Musimy na to godnie odpowiedzieć. Nie emocje, nie umysł, ale duchowe serce musi być naszym przewodnikiem i nauczycielem, naszym władcą i naszą jaźnią. Tylko wówczas każdy z nas będzie mógł doświadczyć boskiej prawdy słów Swamiego: "Ja jestem Ja". Ta prawda to święte dziedzictwo Jego życia wśród nas. Trzymajmy się tej prawdy. Pielęgnujmy ją. Urzeczywistnijmy ją.

Z miłością w służbie Sai,
Michael Goldstein


źródło: http://www.sathyasai.org/organize/files/goldstein20110508.htm
Tłum.: DDCopyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai