STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

:: Wieści z Prasanthi Nilajam

powrót do Wieści z Prasanthi Nilajam
Pamięci prof. Anila Kumara Kumaradżu

(1942-2024)


3 kwietnia 2024


Z głębokim smutkiem przekazujemy wiadomość o odejściu prof. Anila Kumara Kumaradżu (81 l.) - znakomitego i utalentowanego tłumacza dyskursów Swamiego przez ponad 20 lat. Prof. Anil Kumar Kumaradżu służył Bhagawanowi Śri Sathya Sai Babie z miłością, oddaniem i poświęceniem, szerząc jego chwałę, miłość i przesłanie na całym świecie.

Z zawodu nauczyciel akademicki, zainteresowany duchowością, prof. Anil Kumar został przyciągnięty do Bhagawana w 1970 roku, gdy pracował jako wykładowca w chrześcijańskim koledżu Andhra Christian College. Poruszony przesłaniem Swamiego o uniwersalnej miłości i służbie, dołączył do organizacji Śri Sathya Sai Sewa w stanie Andhra Pradesz, gdzie Bhagawan pobłogosławił go służbą w roli przewodniczącego stanowego.

Na początku lat 90. prof. Anil Kumar dołączył do kampusu Brindawan, aby objąć stanowisko dyrektora, a później przeprowadził się do kampusu Prasanthi Nilajam. Jego zaangażowanie w doskonałość akademicką i w wartości duchowe pozostanie na zawsze w annałach tych instytucji, w których służył z miłością, a także we wspomnieniach studentów i szerszej społeczności Sai.

Od lat 90. regularnie tłumaczył boskie dyskursy Swamiego. Pełnił tę błogosławioną rolę do chwili, gdy awatar Sai przebywał na ziemi. To zadanie było wyzwaniem - tłumaczył każde słowo Swamiego z miłością, niezrównanym entuzjazmem i żywą ekspresją. Ten wybitny mówca po raz pierwszy został wezwany do wygłoszenia przemówienia w obecności Bhagawana w audytorium Purnaczandra w 1978 roku. Następnie Swami osobiście pobłogosławił prof. Anila Kumara i pozwolił mu rozpowszechniać swoje przesłanie na całym świecie. Poruszał serca wielbicieli w wielu krajach, gdy wygłaszał inspirujące przemówienia i dzielił się swoimi cudownymi doświadczeniami. Mam miłe wspomnienia z czasów, gdy dzieliliśmy to samo podium przy okazji różnych wystąpień w Prasanthi Nilajam, we Włoszech, w Australii i w Stanach Zjednoczonych. Byłem zdumiony i pełen podziwu, widząc jego spontaniczność, poczucie humoru, błyskotliwe odpowiedzi na pytania i głębokie przesłanie.

Pozwolę sobie na osobistą dygresję - wszyscy członkowie naszej rodziny, łącznie z moimi rodzicami, mieli szczęście dobrze znać prof. Anila Kumara. Był naszym gościem zarówno w Prasanthi Nilajam, jak i w naszym domu w Stanach Zjednoczonych. Mój ojciec darzył go wielkim szacunkiem za głębokie rozumienie nauk Swamiego i umiejętność ich owocnego przekazywania szerszej publiczności na całym świecie. Moja matka uwielbiała jego talent do opowiadania historyjek oraz zdolność śpiewania poematów i piosenek ludowych Swamiego, gdy mówił o jego naukach i o swoich doświadczeniach. Jego ujmująca osobowość i oddanie inspirowały wielbicieli i wszystkich zgromadzonych. Jego głos cały czas będzie rozbrzmiewał razem z głosem Swamiego, gdy będziemy słuchać boskich dyskursów. Odejście prof. Anila Kumara pozostawia pustkę w sercach wszystkich, którzy mieli zaszczyt go znać.

W imieniu Międzynarodowej Organizacji Sathya Sai składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom prof. Anila Kumara i modlimy się do Swamiego, aby pobłogosławił jego duszę wiecznym pokojem.

Prosimy, przyłączcie się do naszych modlitw do Bhagawana Śri Sathya Sai Baby, aby dał siłę i pocieszenie jego rodzinie i przyjaciołom w tym trudnym czasie.

Z miłością w służbie Sai
dr Narendranath Reddy (M.D.)
Przewodniczący Międzynarodowej Organizacji Sathya Sai

8.04.2024

**Pobierz tekst do druku

Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai