STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

:: Wieści z Prasanthi Nilajam

powrót do Wieści z Prasanthi Nilajam
Nabożny wieczór pełen energii na zakończenie
Konferencji Edukacyjnej Sri Sathya Sai


Dla uświetnienia uroczystości kończącej trzydniową Konferencję Edukacyjną Sri Sathya Sai, Międzynarodowa Organizacja Sathya Sai zaprezentowała wieczór wspomnień o miłości Sai, wyrażając wdzięczność tutaj w Prasanthi Nilajam.

Program rozpoczął się od krótkiego podsumowania przebiegu konferencji, które przedstawiła pani Katinka van Lamsweerde i pani Berniece Mead, krajowe koordynatorki gałęzi edukacyjnej z Holandii i ze Stanów Zjednoczonych.

Przemawiająca jako pierwsza pani Katinka zaprezentowała całościowe podsumowanie konferencji przypominającej o sile i pięknie duchowego narzędzia zwanego edukacją Sathya Sai. Odnosząc się krótko do różnych części konferencji, ze szczególnym uwzględnieniem wartości relacji między uczestnikami, pani Katinka na zakończenie wskazała obszary, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, a są to: znaczenie miłości, zaangażowanie nauczycieli czerpiących inspirację z konferencji, aby krzewić wiarę w nauki Bhagawana oraz potrzeba nawiązania kontaktu z dziećmi.

Pani Berniece Mead, wieloletnia i wybitna nauczycielka edukacji Sai, mówiła o tajemniczej ręce Boga, która najpierw doprowadziła ją do Pana Jezusa, gdy miała 15 lat, a później do Sri Sathya Sai. Wygłaszając krótką, lecz słodką mowę pełną wdzięku i humoru, pani Mead zakończyła ją śpiewając z uczuciem: "Miłość mym kształtem, prawda mym tchnieniem".

Następnie dr Srinivasa Raghavan ze Stanów Zjednoczonych zagrał na gitarze i zaśpiewał pieśń przewodnią konferencji: "Jesteś dla mnie wszystkim, drogi Swami, jesteś moim ukochanym Panem wszystkiego, widzę cię, widzę cię, widzę cię w każdym i we wszystkich" - dedykacja miłości i wdzięczności dla Bhagawana, przywołująca jego przesłanie jedności.

Wielbiciele ze strefy 7, regionu 73 Międzynarodowej Organizacji Sathya Sai, do którego należą Polska, Estonia, Litwa i Łotwa, wystąpili jako chór "Sarva Dharma", umiejętnie prowadzony przez panią Marię Quoos z Polski. Siedząc na podłodze, z twarzami zwróconymi w stronę Sanctum Sanctorum (mahasamadhi Swamiego), grupa mężczyzn i kobiet w niebieskich szarfach, kobiety z białymi wiankami na głowie, pokazała, czym jest jedność, której doświadcza się czystym sercem, pokazała, że praktykuje Jego zasady.


Reprezentując różne religie, śpiewając o religii uniwersalnej, grupa z przebudzonym duchem miłości i jedności, śpiewała jednym głosem, w którym rozbrzmiewał język miłości, szereg pieśni ku chwale jednego Boga, wykonując je w języku polskim, litewskim, łotewskim, estońskim, hebrajskim, jidysz, angielskim itd. Zapadł zmierzch wypełniony szczęściem, pogrążony w nieskończonym najwyższym blasku miłości zwanym Sri Sathya Sai.


Występ rozpoczął się od inwokacji do Ganeszy, następnie przyszedł czas na modlitwę Sarwadharma "Om tat sat Sri Narajana Tu", a następnie pojawiły się m.in. "Na punjam na papam", "Suban Allah", "Whispering hope", "Om mani padme hum", "Om Śakti".

Ostatni utwór "Om śanti Om" zgodnie z indyjską tradycją wskazuje wielki finał pełnego energii nabożnego wieczoru i został dobrze przyjęty przez zachwycone czcigodne zgromadzenie, które w dowód uznania nagrodziło cały program entuzjastycznymi oklaskami.


W dalszej części wieczoru śpiewano bhadżany, a sesja zakończyła się ofiarowaniem Mangala Arati o godzinie 19:05 czasu indyjskiego.


Film z Konferencji Edukacyjnej Sathya Sai oraz występ chóru
"Sarva Dharma" (od 43:00 min.)


Samasta loka sukhino bhawantu

Tłum. Dawid Kozioł
sierpień 2015
(is)

Źródło: "Prasanthi Reporter", August 3, 2015
www.theprasanthireporter.org/2015/08/a-power-packed-devotional-evening-as-sse-conference-concludes/

Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai