STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

 

 

 

 

 

 

 

::Prasanthi Nilayam
SUPRABHATAM

Iśwaramba sutha śriman
Purwa sandhja pra warthathe
Utthiśta Sathya Saisza
Karthawjam dejwam anhikam


O wspaniały, pełny majestatu Synu Iśwarammy! Blask świtu jaśnieje na wschodzie. Musisz podjąć swoje codzienne boskie zadania. Dlatego zbudź się, o Panie Sathya Sai!

Utthiśtotthiśta Parthisza
Utthiśta dżagadhi pathe
Utthiśta karuna purna
Loka mangala siddhaje


Zbudź się, o zbudź, Panie z Parthi! O władco wszechświata i całej ludzkości! O Panie pełen współczucia! Zbudź się, aby świat uzyskał pomyślność, szczęście, dobrobyt i Twoje błogosławieństwo!

Ćitrawati thata wiśala suśantha soudhe
Thiśtanthi sewaka dżana sthawa darśan artham
Adithja kanthir anubhathi samastha lokan
Śri Sathya Sai Bhagawan thawa suprabhatham


W obszernym mieszkaniu przepełnionym najwyższym szczęściem i spokojem (Prasanthi Nilayam) nad brzegami rzeki Czitrawati wielbiciele pragnący Ci służyć z niecierpliwością oczekują Twojego darszanu. Promienie słońca oświetlają cały świat. O Panie Sathya Sai! Błogosławieni Twoim przebudzeniem modlimy się o pomyślny dzień.

Thwan nama kirtana ratha stawa diwja nama
Gajanthi bhakti rasa pana prahruśta czittaha
Dathum krupa sahita darśanamaśu tebjaha
Śri Sathya Sai Bhagawan thawa suprabhatham


Wielbiciele całkowicie pochłonięci są śpiewem. Twoja chwała wypełnia ich szczęściem i błogością, kiedy smakują nektar oddania. Ześlij im łaskę obdarzając ich swoim darszanem. O Panie Sathya Sai! Błogosławieni Twoim przebudzeniem prosimy Cię o pomyślny dzień.

Adaja diwja kusumani mano harani
Śri pada pudżana widhim bhawadanghri mole
Kartum mahoth sukathaja prawiśanthi bhakthaha
Śri Sathya Sai Bhagawan thawa suprabhatham


Twoi wielbiciele przybywają z wielką tęsknotą i entuzjazmem przynosząc z sobą kwiaty o czarujących kolorach i zapachach, by móc oddawać cześć Twoim lotosowym stopom w taki sposób, jak piszą o tym święte pisma. O Panie Sathya Sai! Błogosławieni Twoim przebudzeniem prosimy Cię o pomyślny dzień.

Deśan thara gatha budhasthawa diwja morthim
Sandarśana abhirathi sanjutha ćitta writhja
Wedoktha mantra pathanene lasanthja dżastram
Śri Sathya Sai Bhagawan thawa suprabhatham


Przybywają do Ciebie mądrzy ludzie z odległych krajów poruszeni tęsknotą za otrzymaniem Twojego darszanu. Śpiewając i recytując wedyjskie mantry odczuwają ogromną radość. O Panie Sathya Sai! Błogosławieni Twoim przebudzeniem prosimy Cię o pomyślny dzień.

Śruthwa thawa adbutha ćaritram akhanda kirtim
Wjaptha diganthara wiśala dharathalesmin
Dżigniasu loka upathiśtathi ća aśramesmin
Śri Sathya Sai Bhagawan thawa suprabhatham


Słysząc o Twoich zadziwiających cudach i sławie docierającej do najdalszych horyzontów ludzie szczerze poszukujący najwyższej rzeczywistości przybyli tutaj i oczekują Cię. O Panie Sathya Sai! Błogosławieni Twoim przebudzeniem prosimy Cię o pomyślny dzień.

Sita sathi sama wiśuddha hrudambu dżatthaha
Bahwangana kara gruhita supuśpa haraha
Sthunwanthi diwjanu thibir phani bhuśanam thwam
Śri Sathya Sai Bhagawan thawa suprabhatham


Wielbiące Cię kobiety, których serca nie przywiązują się do świata jak płatki lotosu, podobne są do Matki Sity w cnotach i pobożności. Wyśpiewują Twoją chwałę, chwałę Pana Śiwy, na którego szyi spoczywają sploty węża. Śpiewają święte pieśni trzymając wspaniałe girlandy kwiatów w rękach. O, Panie Sathya Sai! Błogosławieni Twoim przebudzeniem prosimy Cię o pomyślny dzień.

Suprabhatham idam punjam je pathanti dine dine
Tej wiśanthi param dhama gniana wigniana śobhitaha


Kto będzie recytował tę pieśń na przebudzenie Pana, osiągnie najwyższy przybytek jaśniejący najwyższą inteligencją i najwyższą mądrością.

Mangalam guru dewaja mangalam dżniana dajine
Mangalam parthi wasaja mangalam Sathya Sajine.


Niech Boski guru obdarzy nas pomyślnością. Niech Ten, kto obdarza nas mądrością, obdarzy nas również pomyślnością. Niech Pan, który przejawił się w ludzkiej postaci w Parthi, obdarzy nas pomyślnością. Niech Bhagawan Sathya Sai Baba obdarzy nas pomyślnością.Powrót         

Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai