STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

 

 

 

 

:: Oferta wydawnicza księgarni wysyłkowej

powrót do Oferty księgarni


Książki innych autorów


[nowe] "Święte życie mrówek" - zespół MOSS

Tytuł oryginału: The Sacred Life of Ants
W dyskursie wygłoszonym w maju 1969 roku Sathya Sai Baba powiedział: "Czym jest mrówka, a czym jest Bóg? Bóg jest nieskończonością, a mrówka to maleńkie stworzonko. Pod względem zewnętrznym nie można porównywać mrówki z Bogiem. Jednakże z duchowego punktu widzenia boskość istnieje zarówno w mrówce jak i w Bogu". To jest cenna lekcja dla wszystkich ludzi.
Ta książeczka powstała z inspiracji jego uniwersalnego nauczania, które przynosi wiedzę, jakiej potrzebuje człowiek do prowadzenia życia wiodącego ku najwyższemu celowi - tym celem jest poznanie siebie.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2021
ISBN: 978-83-86967-24-7
[stron 16], miękka oprawa, cena - 10 zł"Ksiądz katolicki spotyka Sai Babę" - Mario Mazzoleni

Tytuł oryginału: The Catholic Priest Meets Sai Baba
W 1991 r. nakładem wydawnictwa Armenia Editore w Mediolanie ukazała się książka zatytułowana Un sacerdote incontra Sai Baba (Ksiądz katolicki spotyka Sai Babę) napisana przez księdza Mario Mazzoleniego. W roku 1994 ukazał się przekład angielski pt. The Catholic Priest Meets Sai Baba.
Kim jest Sai Baba: świętym, magikiem, uosobionym Bogiem? Ksiądz Mazzoleni odkrywa, jak nauczanie Sai Baby odzwierciedla nauki Chrystusa. Opowiada o swoim spotkaniu z Sai Babą, opisując życie w aszramie i mówi o początkach swoich duchowych poszukiwań. Jego ścieżka duchowa zaczęła się od potrzeby oderwania się od dogmatów oraz uprzedzeń i doprowadziła go do odkrycia fundamentalnej jedności wszystkich religii. Jedności, która przekracza wszystkie różnice kulturowe.
Z przedmowy do wydania z 1994 r.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2019
ISBN: 978-83-86967-09-4
[stron 356], B5, miękka oprawa, cena - 34 zł"Potęga myśli" - dr John Goldthwait

Tytuł oryginału: The Power of Thoughts
W książce znajdziemy inspirujące odpowiedzi na pytania: Jaki wpływ mają myśli na nasze zdrowie i życie oraz jak zrozumieć i wykorzystać ich potęgę? Poznamy trudności związane z odkrywaniem trucizn w umyśle i ich usuwaniem. Nauczymy się także praktykować siłę myśli w życiu codziennym. Potęga myśli ukazuje prawdę, że umysł jest produktem myśli, że wszechświat wypełniają wibracje myślowe i że wszystko, czego doświadczamy, jest rezultatem naszych własnych myśli i uczuć. Nie odpowiada za to żadna zewnętrzna siła. To my kreujemy świat wokół nas. Nawet nasi wrogowie są jedynie naszym odbiciem.
Ten przewodnik dla aspirantów duchowych zawiera wiele praktycznych wskazówek przydatnych w codziennym życiu.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2019
ISBN: 978-83-86967-93-3
[stron 68], A5, miękka oprawa, cena - 12 zł"Uzdrawianie wewnętrznych relacji" - dr John Goldthwait

Tytuł oryginału: Healing the Inner Relationship
Dr John Goldthwait, żarliwy wielbiciel Śri Sathya Sai Baby, opisuje najważniejszy aspekt uzdrawiania emocji przez otwarcie serca na czystą miłość, która jest podstawowym czynnikiem leżącym u podstaw osobistej przemiany i najpotężniejszą siłą na ziemi. Autor proponuje bardzo interesujący i jedyny w swoim rodzaju sposób pracy nad relacjami pomiędzy wewnętrznym dzieckiem a wewnętrznymi rodzicami, aby doprowadzić do otwarcia serca na miłość. To bardzo użyteczna broszura dla wszystkich, którzy pragną żyć w harmonii ze światem, napełnieni pokojem i miłością.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2019
ISBN: 978-83-86967-98-3
[stron 28], A5, miękka oprawa, cena - 6 zł"Duchowe przypowieści Sai" - Thorbjörn Meyer

Tytuł oryginału: Sai Spiritual Stories
Książka zawiera fikcyjne historie lub przypowieści, których autorem lub inspiratorem był Sathya Sai Baba. Thorbjörn Meyer skompilował je i opowiedział na nowo na swój wyjątkowy i dowcipny sposób, przybliżając ich przesłanie do serc i umysłów słuchaczy. W czasie prowadzonych przez wiele lat wykładów oraz w swobodnych rozmowach uczestnicy niecierpliwie czekali na jego przypowieści i podziwiali jego sztukę opowiadania. Dlatego Thorbjörn Meyer pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały wykładowca. Dzięki jego ostatnim staraniom otrzymaliśmy niewielki zbiór ze skarbnicy jego opowieści, które sam dla nas wybrał, za co wyrażamy mu swą miłość i wdzięczność.
"Korzystałem z tych przypowieści na seminariach Instytutu ESSE przez ponad 20 lat i odkryłem, że zapadają w pamięć oraz przyczyniają się do tego, że uczestnicy rzeczywiście praktykują wartości ludzkie" - dr Thorbjörn Meyer.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2019
ISBN: 978-83-86967-88-9
[stron 176], A5, miękka oprawa, cena - 20 zł"Mądrość kobiet Sai" - Sue Evans

Tytuł oryginału: Wisdom of Sai Women
W 2011 roku w Prasanthi Nilajam dr Sue Evans rozmawiała z osiemnastoma wybranymi wielbicielkami Swamiego z całego świata. W tym gronie znalazły się m.in. Sharon Sandweiss, Lyn Kriegler i dr Devi Pavan. Dr Evans zebrała historie ich życia, doświadczeń, a także opowieści o Swamim i przedstawiła je w formie artykułów opublikowanych pod wspólnym tytułem "Mądrość kobiet Sai". Książka pomaga wielbicielom cieszyć się mądrością Sai, jaką zdobyły te posłanniczki miłości i służby, podążając drogą duchowości.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2019
ISBN: 978-83-86967-78-0
[stron 226], A5, miękka oprawa, cena - 22 zł"Prawda Dobro Piękno - opowieść o życiu Bhagawana Śri Sathya Sai Baby", tom 5 (1980-1985) - B.N. Narasimha Murthy

Tytuł oryginału: Sathyam-Sivam-Sundaram, Part 5
Piątą część biografii Bhagawana Śri Sathya Sai Baby wydano w czasie obchodów święta Guru Purnima w 2005 roku. Autor przedstawia w książce opowieści i świadectwa wielbicieli oraz niezliczone cuda awatara. Opisuje również ważne wydarzenia w historii jego misji, takie jak m.in. powołanie uniwersytetu - Instytutu Wyższego Nauczania Śri Sathya Sai i otwarcie szpitala ogólnego Sathya Sai w Prasanthi Nilajam. W jednym z rozdziałów opowiada o wizycie Baby w New Delhi i w Kaszmirze, a w innym o powstaniu nowego mandiru "Trayee Brindawan" w Whitefield (Bangalore). Całość doskonale uzupełnia kronika wydarzeń z lat 1980-1985.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2018
ISBN: 8-83-86967-58-2
[stron 374], 122 fotografie, A5, miękka oprawa, cena - 34 zł"Oczyszczanie serca" - dr John Goldthwait

Tytuł oryginału: Purifying the Heart
Autor opisuje praktykę duchową, jaką przekazał mu Bhagawan Baba; praktykę usuwającą przeszkody zamykające serce i odgradzające człowieka od prawdziwej jaźni.
"Praktyka ta łączy zachodnią psychologię z wedantą, filozofią zawartą w Upaniszadach. Ta potężna metoda przekłada nauki Sai Baby na codzienne życie, dzięki czemu każde doświadczenie staje się wejściem, poprzez które możemy zrealizować swoją naturę, będącą wszechogarniającą, nieuwarunkowaną miłością".
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2018
ISBN: 978-83-86967-63-6
[stron 170], A5, miękka oprawa, cena - 20 zł"Praktyka oczyszczania serca" - dr John Goldthwait

Tytuł oryginału: A Practice of Purifying the Heart
Książka zawiera 100 sentencji pomagających uwolnić się od zakorzenionych w naszych umysłach nawyków, które nie pozwalają przejawiać się naszej prawdziwej naturze, jaką jest czysta miłość. Każdą sentencję uzupełnia cytat z nauk Sathya Sai Baby, w którym Swami objaśnia zawartą w niej prawdę duchową.
"Sentencje i cytaty z nauk Sai Baby mogą być również użyte wtedy, gdy pragniecie uwolnić się od konkretnego przywiązania lub myśli zamykającej serce".
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2018
ISBN: 978-83-86967-68-1
[stron 39], A5, miękka oprawa zeszytowa, cena - 10 zł"Bądź jak Jezus - dobra nowina  o Jezusie wyrażona słowami Śri Sathya Sai Baby" - Debra i William Miller

Tytuł oryginału: Be Like Jesus
Jest to książka o naukach Jezusa zawartych w dyskursach Sathya Sai. Gdy w 1970 roku na życzenie chrześcijan z całego świata w Prasanthi Nilajam zainaugurowano obchody świąt Bożego Narodzenia, Swami także zaczął opowiadać w swoich dyskursach o Jezusie, jego życiu i nauczaniu. Autorzy kompilacji zebrali wypowiedzi Sathya Sai Baby z ponad 180 dyskursów. W ten sposób powstał wspaniały przewodnik po duchowości dla wszystkich ludzi z Zachodu, którzy często mają trudności w odbiorze nauk Sai, ze względu na różnice religijne i kulturowe. W książce znajduje się dokładny wykaz źródeł ułatwiający dociekliwemu czytelnikowi odnalezienie dowolnego dyskursu na podstawie każdego zdania.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2015
ISBN: 978-83-86967-08-7
[stron 220], 10 fotografii, A5, miękka oprawa, cena - 30 zł"Prawda Dobro Piękno - opowieść o życiu Bhagawana Śri Sathya Sai Baby", tom 4 (1972-1979) - Narayana Kasturi

Tytuł oryginału: Sathyam-Sivam-Sundaram, Part 4
W czwartej części biografii Bhagawana Śri Sathya Sai Baby autor powraca do wczesnych lat życia awatara i przedstawia niepublikowane wcześniej historie z tego okresu. Jeden z rodziałów książki poświęca wspaniałym doświadczeniom wielbicieli z Bhagawanem. Prof. Kasturi pisze także o nauczaniu Swamiego poprzez publikacje w miesięczniku "Sanathana Sarathi", książki z serii Wahini i jego listy. Niezwykle inspirujące są relacje z interview - niezapomnianych osobistych rozmów z Babą. Zdarzenia te opisują ludzie, którzy mieli wielkie szczęście i niezwykły przywilej przebywać w jego bezpośredniej bliskości. Całość znakomicie uzupełnia barwna kronika wydarzeń z lat 1972-1979.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2015
ISBN: 978-83-86967-97-1
[stron 276], 58 fotografii, A5, miękka oprawa, cena - 32 zł"Iśwaramma - wybrana matka" - Narayana Kasturi

Książka ta jest należnym wyrazem hołdu dla Iśwarammy, którą inkarnowany Bóg, Bhagawan Śri Sathya Sai Baba, wybrał na swoją matkę. Mamy wyjątkową okazję poznać jej psychikę i dowiedzieć się, jaką ciekawość, współczucie i zdumienie budziła w niej boskość syna. Miała łagodne, pobożne serce i jak każda osoba szczerze poszukująca Boga, wytrwale przemierzała w swym wnętrzu duchową drogę wiodącą od ułudy do Pana. Ta krótka opowieść o ziemskim życiu Iśwarammy (matki Iśwary, czyli Boga) przedstawia jasno, jak wzrastała jej świadomość. Opisuje też jej wahania, niepewność i nadzieje. Naturalnie prosta, łagodna i skromna, unikała popularności, sławy i adoracji. Jako matka ziemskiej rodziny Sai kochała wszystkich, niczego nie oczekując w zamian. Ta książka jest inspirującą opowieścią o najwspanialszym macierzyństwie, jakie mogło stać się udziałem kobiety.
Stowarzyszenie Sathya Sai, 2014
ISBN: 978-83-86967-72-8
[stron 172], miękka oprawa, cena 20 zł"Prawda Dobro Piękno - opowieść o życiu Bhagawana Śri Sathya Sai Baby", tom 3 (1969-1972) - Narayana Kasturi

Tytuł oryginału: Sathyam-Sivam-Sundaram, Part 3
Trzeci tom biografii Bhagawana Śri Sathya Sai Baby obejmuje krótki, ale niezwykle intensywny okres Jego życia. W tym czasie miały miejsce historyczne wydarzenia będące kamieniami milowymi w misji awatara. Czytelnik będzie świadkiem otwarcia aszramu Dharmakszetra w Bombaju, pierwszej ogólnoindyjskiej konferencji grup Sathya Sai, jedynej zagranicznej podróży Swamiego – do Afryki, inauguracji uczelni Sathya Sai i wielu innych wydarzeń. Książka przedstawia opisy wielu cudów, niezwykłych materializacji i uzdrowień, a także dramatyczną historię przejęcia przez Babę śmiertelnego schorzenia wielbiciela. Autor, prof. Kasturi, zebrał również liczne świadectwa ludzi Zachodu o bezcielesnej obecności Bhagawana w ich krajach.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2013
ISBN:978-83-86967-52-0
[stron 334], 49 fotografii, A5, miękka oprawa, cena - 32 zł"Prawda Dobro Piękno - opowieść o życiu Bhagawana Śri Sathya Sai Baby", tom 2 (1961-1967) - Narayana Kasturi

Tytuł oryginału: Sathyam-Sivam-Sundaram, Part 2
Druga część biografii Śri Sathya Sai Baby opowiada o latach Jego rosnącej sławy, kiedy to na spotkania z nim przybywają już nie setki, a setki tysięcy wielbicieli spragnionych duchowego pokarmu. Dowiadujemy się, w jaki sposób Baba rozwijał swoją misję, jak wspierał starożytne Wedy i wedyjskich uczonych, jakie praktyki duchowe zalecał. Razem z Babą udajemy się w podróż po niezliczonych indyjskich miastach i poznjemy, jak jego łaska przenikała mury więzień. Także - dramatyczne okoliczności objawienia potrójnej inkarnacji. Opowieści o niezwykłych wydarzeniach, cudach, materializacjach czy uzdrowieniach przeplatają się z historiami zwykłych ludzi, których życie ulega przemianie za sprawą Bhagawana.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2012
ISBN:978-83-86967-47-6
[stron 270], 40 fotografii, A5, miękka oprawa, cena - 29 zł"Prawda Dobro Piękno - opowieść o życiu Bhagawana Śri Sathya Sai Baby", tom 1 (1926-1961) - Narayana Kasturi

Tytuł oryginału: Sathyam-Sivam-Sundaram, Part 1
Niezwykła biografia Śri Sathya Sai Baby obejmująca wczesne lata jego życia, najsłabiej poznane i udokumentowane. Autor, emerytowany profesor historii, przez wiele lat przebywał w najbliższym otoczeniu Bhagawana, pełniąc rolę tłumacza, kronikarza i wydawcy jego dyskursów.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2011
ISBN:978-83-86967-37-7
[stron 264], 40 fotografii, A5, miękka oprawa, cena - 27 zł"Drogowskazy do samorealizacji" - Jack Hawley

Podręcznik dociekania wewnętrznego oparty na wydanej wcześniej książce "Bhagawadgita. Współczesna prezentacja dla czytelnika z Zachodu."
Ze wstepu autora:
"Samorealizacja to poznanie prawdy o swojej rzeczywistej, najwyższej jaźni i życie tą prawdą. Nie osiągniesz samorealizacji, dopóki z pełną powagą i bez emocji nie przyjrzysz sią swojej jaźni indywidualnej.
Dociekanie wewnętrzne (w sanskrycie – atmawićara) to kamień węgielny, fundament twojego duchowego rozwoju. Jest powiedziane, że dociekanie wewnętrzne powinno stanowić 70% podejmowanej przez człowieka praktyki duchowej.
Ostatecznym celem jest odkrycie, że prawdziwa jaźń wewnętrzna każdej jaźni indywidualnej jest jedna i ta sama u wszystkich.
- Stowarzyszenie Sathya Sai, 2011
ISBN: 978-83-86967-22-3
[stron 152], A4, miękka oprawa, cena 32 zł"Sai Baba - święty i psychiatra" - dr Samuel H. Sandweiss

Jedna z najciekawszych książek napisanych przez wielbicieli Sri Sathya Sai Baby. Dr Sandweiss pojechał do Puttaparthi, aby udowodnić, że cuda nie istnieją... Książka o duchowości napisana przez naukowca.
[stron 228] - cena 24 zł."Tajemniczy przyjaciel" - Beata Kajdańska

Pierwsza polska książeczka z opowiadaniami dla dzieci w duchu wychowania w wartościach ludzkich Sathya Sai. Zawiera 16 opowiadań dla najmłodszych. Postacią łączącą wszystkie opowiadania jest chłopiec Satja, ratujący z opresji i podnoszący na duchu bohaterów opowiadań, a jednocześnie delikatnie przekazujący mądrości życiowe i wartości ludzkie.
Stowarzyszenie Sathya Sai, 2009
[stron 96], miękka oprawa, ilustr., cena 18 zł"Ścieżki do Boga - wprowadzenie do nauk Śri Sathya Sai Baby" - Jonathan Roof

W książce tej omówiono najważniejsze tematy nauk duchowych głoszonych przez Śri Sathya Sai Babę i wskazano źródła do dalszych studiów. Zawarty tu materiał powinien stać się punktem wyjścia do podróży duchowej. Nauki Sathya Sai stanowią doskonałe studium Wed, również dla tych, którzy nie są jego wielbicielami.
[wydanie II poprawione, stron 220], cena 24 zł."Samorealizacja - Poznanie Absolutu"

Wolne tłumaczenie "Asztawakra Gity", klasycznego wedyjskiego traktatu o niedwoistości- red. Al. Drucker.
[stron 65] - cena 12 zł."Sathya Sai Baba o prawdzie, prawości, pokoju, miłości i niekrzywdzeniu"

Teksty do kółka studyjnego - oprac. Petra von Kalinowski.
[stron 80] - cena 9 zł."Wartości duchowe w życiu codziennym"

Pierwsza książka z cyklu "Wychowanie w Wartościach Ludzkich EDUCARE". Seria ta przybliża uniwersalną w swej istocie koncepcję kształcenia i wychowania młodych ludzi w duchu odwiecznych wartości prawdy, prawości, miłości, pokoju i niekrzywdzenia prezentowanej przez Sathya Sai Babę.
[stron 32] - cena 8 zł."Integracja wartości ludzkich w naukach przyrodniczych i matematyce"

Autor: Art-ong Jumsai Na Ayudhya. Współwydane z: "Wychowanie w Wartościach Ludzkich Sathya Sai - filozofia i praktyka". Autor - Teerakiat Jareonsettasin.
Kolejna pozycja z cyklu "Wychowanie w Wartościach Ludzkich EDUCARE".
[stron 80] - cena - 8 zł.
Do wyżej podanych cen doliczany jest koszt wysyłki.

Organizacja Sathya Sai jest międzynarodowym, ponadwyznaniowym ruchem społecznym, którego celem jest przebudzenie człowieka do świadomości żywej obecności Boga w jego sercu.

Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai