STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

 

 

 

 

 

 

 

::Prasanthi Nilayam
ZASADY ZACHOWANIA SIĘ I KODEKS ETYCZNY OBOWIĄZUJĄCY W ASZRAMIE


Ograniczenia, reguły i samokontrola są królewską drogą wiodącą do celu, jakim jest samorealizacja. Nie istnieją po to, by was krępować, ograniczać czy kontrolować. Zatem nie sprzeciwiajcie się tym ograniczeniom i regułom, które narzuca wam organizacja. Są one bowiem zaplanowane dla waszego osobistego dobra. Reguły są istotą tworzenia. Oceany kontrolują swoje granice. Ciało ludzkie, aby być zdrowe musi utrzymywać ciepłotę w granicach 37°C, a serce musi bić określoną ilość razy na minutę.
SATHYA SAI BABA


Aby pomóc wielbicielom w ich sadhanie (praktyce duchowej), która prowadzi do boskiej miłości i realizowania wewnętrznej boskości, zostały opracowane reguły i przepisy odnośnie zachowania się gości w aszramie, jako części dyscypliny koniecznej dla osiągnięcia celu, tzn. po to, by w trakcie pobytu w aszramie, korzystając z bliskości Bhagawana Baby, mogli poczynić dalsze postępy w swej sadhanie.

-       Prosimy o zachowanie ciszy i utrzymywanie dzieci pod kontrolą.
-       Głośne śpiewanie bhadżanów zespołowo lub indywidualnie tak na zewnątrz jak i w pomieszczeniach nie jest dozwolone.
-       Nie należy włączać odbiorników radiowych lub magnetofonów, aby nie zakłócać spokoju innym osobom.
-       Należy ubierać się czysto, skromnie i starannie.
-       Poświęć swój czas na duchową działalność i sadhanę.
-       Palenie, granie w karty, spożywanie napojów alkoholowych, nie-wegetariańskiego pożywienia (włącznie z jajkami) oraz przyjmowanie narkotyków, jest w aszramie ściśle zakazane.
-       Kobietom i mężczyznom nie wolno spotykać się w pokojach i innych pomieszczeniach.
-       Nie należy wprowadzać osób obcych do pomieszczeń ani zezwalać im na wspólne zamieszkanie, włącznie z werandami, jeśli nie otrzyma się pozwolenia z biura. Osobom mieszkającym poza aszramem nie wolno bez zezwolenia wchodzić do pomieszczeń mieszkalnych.
-       Uprzejmie prosimy o utrzymywanie pomieszczeń mieszkalnych w należytej czystości. Gotowanie jest niedozwolone.
-       Bądź uprzejmy zużywać jak najmniej energii elektrycznej i wody. Przed każdym wyjściem sprawdzaj krany, wyłącz wentylator i światło.
-       Używanie urządzeń takich jak piecyk elektryczny lub grzałka jest niedozwolone.
-       Zanim zamkniesz drzwi sprawdź, czy nie jest zapalona świeczka lub kadzidełko.
-       Jesteś odpowiedzialny za zabezpieczenie swojej własności, zatem pamiętaj o zamykaniu drzwi od wewnątrz podczas snu, a kiedy jesteś ostatnią osobą opuszczającą pokój, pamiętaj o zamknięciu drzwi na klucz.
-       Uprzejmie prosimy o zaniechanie wszelkich prób zmierzających do otwierania bez upoważnienia jakichkolwiek zamkniętych pomieszczeń wewnątrz pokojów.
-       Kiedy zwalniasz pomieszczenie, uprzejmie prosimy zostaw je w stanie czystym, a klucz oddaj w Biurze Zakwaterowań. Nie wolno przekazywać klucza żadnej innej nieupoważnionej osobie.
-       Nie susz bielizny na werandach i innych miejscach publicznych.
-       Gaś wszystkie światła o godzinie 21.00 i nie opuszczaj aszramu o tej porze.
-       Nie zwracaj uwagi na osoby, które twierdzą, że są bardzo blisko Swamiego i mają wewnętrzny przekaz od Bhagawana lub szczególne błogosławieństwo.
-       Nie zadawaj się z obcymi i nie zachęcaj ich do zawierania przyjaźni przez wymianę adresów itp.
-       Strzeż się oszustów wyłudzających pieniądze. Nie dawaj nikomu pieniędzy, z wyjątkiem opłat za usługi takie jak locum, pożywienie itp. -       Prosimy pamiętać, że dawanie pieniędzy na jakikolwiek cel, zarówno w gotówce jak i w naturze, organizacjom czy osobom indywidualnym (z wyjątkiem organów specjalnie do tego upoważnionych jak Śri Sathya Sai Central Trust, Śri Sathya Sai Medical Trust w Praśanthi Nilayam), jest zabronione przez indyjskie prawo państwowe.
-       Staraj się, aby w aszramie była utrzymana czystość. Powstrzymuj się od plucia i innych brzydkich zwyczajów zanieczyszczających otoczenie.
-       Fotografowanie w aszramie jest niedozwolone.
-       Idąc do Mandiru nie zabieraj ze sobą kamery, aparatu fotograficznego, radia, magnetofonu itp. rzeczy.
-       Nie podbiegaj do Bhagawana, aby upaść do jego stóp i nie zakłócaj spokoju w aszramie szczególnie podczas darszanu.
-       Radzimy korzystać z posiłków wydawanych w stołówkach, gdzie pożywienie przygotowywane jest higienicznie przez wielbicieli dla wielbicieli.
-       Radzimy także korzystać z różnych usług wykonywanych przez osoby upoważnione, jak tragarze, pracze itp. oraz płacić im ustaloną cenę według cennika.
-       W Praśanthi Nilayam pokoje nie są własnością osób prywatnych.
-       Biuro Zakwaterowań zastrzega sobie wyłączne prawo do przydziału pomieszczeń oraz do prośby o natychmiastowe opuszczenie pokoju/sali bez podania przyczyn.
Powrót do spisu treści          Strona poprzednia          Strona następna         


Copyright © 2001-2022 Stowarzyszenie Sathya Sai