STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

 

 

 

 

 

 

 

::Prasanthi NilayamBIURO ZAKWATEROWAŃ

Biuro Zakwaterowań sąsiaduje z Biurem Rejestracyjnym i jest oddzielne dla wielbicieli hinduskich i zagranicznych. Posiada kilka działów, m.in. dział zakwaterowań, przedłużania pobytu itp. Wszystkich opłat dokonuje się w gotówce (w rupiach) do godziny 12.00 w południe i należy dysponować odliczoną kwotą. Przed wyjazdem z aszramu należy zamknąć pokój na klucz, a kwit wraz z kluczem oddać w biurze. Biuro jest czynne od 6.00 do 21.00. Aszram zastrzega sobie wszelkie prawa związane z zakwaterowaniem.

Gdy Bhagawan jest nieobecny w aszramie, zakwaterowań nie dokonuje się. Nie dokonuje się także żadnych wcześniejszych rezerwacji. Honorowi ofiarodawcy przed przybyciem do aszramu mogą zawiadomić biuro o swoim przybyciu listownie lub faxem nr 08555-87390.

ZAKWATEROWANIE DLA WIELBICIELI Z INDII

Natychmiast po przybyciu do aszramu wielbiciele hinduscy proszeni są o zgłoszenie się w swoim biurze, aby otrzymać zakwaterowanie bądź to w pokojach, bądź w tzw. salach noclegowych, w zależności od tego, czym biuro w danej chwili dysponuje. Nie przydziela się oddzielnych pokoi osobom samotnym. Po zapłaceniu należy udać się do wskazanego na kwicie pokoju i należycie dbać o niego w czasie pobytu w aszramie. Podczas okazjonalnych uroczystości są zazwyczaj dostępne tylko miejsca w salach noclegowych, jednak po zakończeniu uroczystości istnieje możliwość przeniesienia się do pokoju. Można korzystać z usług tragarzy, a taryfy tych usług są wyszczególnione na tablicy znajdującej się na zewnętrznej ścianie biura. W przypadku kiedy do pokoju jest tylko jeden klucz, można nabyć własną kłódkę z wieloma kluczami. Jeśli zdarzy się, że klucz zginie, należy o tym zgłosić w biurze. W pokoju należy utrzymywać czystość i porządek, gasić w odpowiednim czasie światło, zakręcać kurki, zamykać okna i drzwi. Przed wyjazdem z aszramu, po zamknięciu drzwi na klucz, należy oddać żółty kwit wraz z kluczem w biurze. W razie potrzeby możesz zwrócić się o poradę i potrzebną informację do wolontariusza (sewaka) z organizacji Sewa Dal, który pełni dyżur przy drzwiach bloku, w którym mieszkasz. Należy z nim współpracować, gdyż dokonuje on wpisu o zakwaterowaniu do rejestru mieszkańców. Gotowanie w pokojach nie jest dozwolone, jeśli nie ma oddzielnej kuchni. Pomieszczenia pozostawione nie zamknięte na klucz, pozostają otwarte na własną odpowiedzialność osób z nich korzystających.

ZAKWATEROWANIE DLA WIELBICIELI ZAGRANICZNYCH

Wielbiciele zagraniczni, którzy przybyli do aszramu, muszą w pierwszej kolejności udać się do biura Public Relations Office, do działu przedłużania pobytu. Tutaj odbywa się rejestracja paszportów, bowiem istnieją tu dogodne warunki do zaparkowania większej ilości pojazdów i wyładowania bagażu. Rejestracja paszportu jest nałożonym przez rząd obowiązkiem, podlegającym karze w przypadku jego niedopełnienia, w celu sprawdzenia wizy, daty wjazdu do Indii, wieku, stanu cywilnego oraz wpisów wcześniejszych wizyt. Najpóźniej do dnia następnego należy złożyć fotografię (zwolnione są osoby poniżej lat osiemnastu) w takich rozmiarach jak do paszportu. Młodzi mężczyźni i kobiety poniżej 25 roku życia nie mogą przebywać w aszramie sami, chyba że przybyli z grupą, lub z rodziną. Mogą natomiast chodzić na darszan i uczestniczyć w bhadżanach, korzystać ze stołówek, sklepów itp. Wielbiciele mieszkający poza aszramem nie mogą przyłączać się do grup wielbicieli mieszkających w aszramie. Po zarejestrowaniu, należy udać się do Biura Zakwaterowań dla wielbicieli zagranicznych, aby otrzymać przydział pokoju i wprowadzić się. W przypadku, kiedy nie ma oddzielnej kuchni, gotowanie jest zabronione. Nie wszystkie pokoje są wyposażone w łóżka i materace. Zatem samemu trzeba kupić lub wypożyczyć łóżko i materac poza aszramem.

Powrót do spisu treści          Strona poprzednia          Strona następna         


Copyright © 2001-2022 Stowarzyszenie Sathya Sai