STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP::Potrójny awatar

***   Śirdi Sai Baba   Prema Sai Baba     przepowiednie o Sai Babie


::Prema Sai Baba

*Więcej informacji o Premie Sai
*Misje trzech kolejnych inkarnacji
*Zmieniający się pierścień Hislopa
*Fragment rozmowy Hislopa z grudnia 1978 roku
*Peggy Masson zimą w 1988 roku w "Quarterly Magasine" napisała:


Sathya Sai Baba twierdzi, że jest drugą z trzech boskich inkarnacji. Pierwszą był Sai Baba z Śirdi, trzecią będzie Prema Sai Baba. Poniżej podajemy dostępne informacje o Premie Sai oraz źródło, z którego pochodzą.

Wydaje się, że Sathya Sai Baba po raz pierwszy wspomniał o Premie Sai w dyskursie "Śiwa-Śakti" z 6 lipca 1963 r. W rozmowie między Śiwą, Śakti i Bharadwadżą, przez którego został uprzednio odprawiony rytuał ofiarny, Śiwa przyrzekł, że przybierze ludzką postać i trzykrotnie narodzi się w jego rodzie: jako sam Śiwa pod postacią Sai Baby z Śirdi, jako Śiwa i Śakti pod postacią Sathya Sai Baby i jako sama Śakti w postaci Premy Sai.

Więcej informacji o Premie Sai

Słyszy się, że Prema Sai urodzi się osiem lat po odejściu Sathya Sai Baby, co nastąpi, gdy Baba skończy 96 lat. Nieznane jest pochodzenie tej informacji.

Howard Murphet w swojej książce Sai Baba: zaproszenie do chwały (rozdział IV) pisze:
"Ostatecznie Sathya Sai twierdzi, iż nastanie Prema Sai, który narodzi się rok po odejściu ciała Sathya Sai w Karnatace (dawny stan Mysore) w miejscowości położonej między Bangalore a miastem Mysore".

Na stronie 16 książki Living Divinity [Żyjąca Boskość] Shakuntala Balu pisze:
"Śri Sathya Sai Baba powiedział, że będzie jeszcze jeden awatar Sai, zwany Prema Sai. Trzecia inkarnacja Sai urodzi się w Gunaparthi, wiosce położonej w okręgu Mandya stanu Karnataka. Tym samym Śri Sathya Sai Baba odnosi się nie tylko do swojej poprzedniej, lecz także do przyszłej formy, którą przyjmie jako Prema Sai."
W książce Ucieleśnienie miłości autorzy Peggy Mason i Ron Laing piszą o dyskusji na temat Premy Sai, jaką odbyli z Babą.
"Zastanawialiśmy się, czy następne wcielenie zwane Prema Sai, które urodzi się krótko po tym, jak obecna postać odejdzie w wieku 96 lat, będzie kobietą. Baba odpowiedział: 'Nie, mężczyzną, w Mysore - Karnataka'. (Od 1972 r. stan Mysore nosi nazwę Karnataka)".

W książce Glimpses of the Divine: Working with the Teachings of Sai Baba (1993) [Przebłyski Boskości: Pracując z naukami Sai Baby] Brigitte Rodriguez pisze:
"W dość osobistej rozmowie ze studentami, która miała miejsce w tym roku, Baba powiedział, iż ojciec jego następnej inkarnacji Premy Sai urodził się już w leżącym na południu Indii stanie Karnataka. Dodał też, że ciało Premy Sai przechodzi właśnie proces kształtowania się."

Misje trzech kolejnych inkarnacji

W książce Spirit and the Mind [Duch i umysł] Samuel Sandweiss relacjonuje obszerny wywiad, którego Sai Baba udzielił redaktorowi naczelnemu nowego magazynu "Blitz", panu R.K. Karanji we wrześniu 1976 r.
Pytanie: Dlaczego to zadanie musiało zostać podzielone na trzy oddzielne inkarnacje - Śirdi, Sathya i Premy Baby?
Baba: One nie są oddzielne. Mówiłem już o całkowitej jedności wszystkich trzech inkarnacji co do ostatecznego celu ich misji. ... Ich zadania oraz moce, którymi dysponują, różnią się w zależności od czasów, sytuacji i środowiska, lecz wywodzą się z tego samego boskiego ciała i należą do niego... Poprzedni awatar, Śirdi Baba, zapoczątkował świecką integrację i przekazał ludzkości przesłanie o obowiązku jako pracy. Misją obecnego awatara jest sprawić, by każdy człowiek zrozumiał, że ten sam Bóg, ta sama boskość zamieszkuje we wszystkich istotach; że ludzie winni się szanować, kochać i pomagać sobie wzajemnie bez względu na kolor skóry czy wyznanie; że wszelka praca może stać się formą wielbienia Boga. I wreszcie trzeci awatar, Prema Sai, będzie głosił dobrą nowinę, iż Bóg nie tylko mieszka w każdym człowieku, ale każdy człowiek jest Bogiem. Będzie to ostateczna mądrość, która pozwoli każdemu mężczyźnie i każdej kobiecie osiągnąć Boga. Trzej awatarowie niosą potrójne przesłanie o pracy, wielbieniu i mądrości.

Prema Sai

Zmieniający się pierścień Hislopa

W swej książce Mój Baba i ja John Hislop opisuje, jak Swami zmaterializował dla niego pierścień z wizerunkiem Premy Sai. Tak się stało, że widoczny na pierścieniu obraz Premy z biegiem lat zaczął się zmieniać.
"Pierścień zdobiła kamea przedstawiająca Premę Sai, kochającego Pana Stworzenia, który ma się pojawić na ziemi kilka lat po śmierci Sathya Sai. Był to brązowawy, niezwykle gładki kamień z profilem wyrzeźbionym w taki sposób, że uwidaczniał zarys i długość nosa oraz część lewego łuku brwiowego i oka. Szlachetny zarys głowy okalały długie do ramion włosy, widać też było wąsy i brodę. Głowa została przedstawiona tak, jak gdyby spoczywała na kwiecie lotosu lub wyłaniała się z niego. Oblicze Premy Sai było przepełnione spokojem i majestatem.
Baba rzekł: 'Proces Jego narodzin dopiero trwa, dlatego nie mogę ukazać go dokładniej. To pierwszy raz, gdy zostaje pokazany światu.'
Gdziekolwiek się udaję, wielbiciele proszą o pokazanie pierścienia. Po roku czy dwóch wielbiciele, którzy wcześniej oglądali pierścień, widząc go ponownie stwierdzili coś dziwnego. "On się odwraca - powiedzieli. - Teraz widać już cały nos".
Nieodmiennie odpowiadałem szczerze, że nie widzę żadnej różnicy, ale oni mówili: "Ty widzisz go co dzień, więc nie zauważasz różnicy".
Pewnego dnia [w 1980 r.] pokazywałem pierścień na spotkaniu wielbicieli i przyjrzałem mu się uważnie. To, co zobaczyłem, naprawdę mnie uderzyło. "Jest inny! Zmienia się!"
Teraz widać już cały nos, zaś na początku był widoczny tylko częściowo, tzn. jak gdyby wtapiał się w krawędź kamienia. Obecnie jednak między nosem a brzegiem kamienia jest przestrzeń. Co więcej, widać też część lewego oka oraz kawałek policzka.

Fragment rozmowy Hislopa z grudnia 1978 roku

Sai: Nie, nie będzie wojny światowej.
Hislop: Mamy szczęście żyć i zobaczyć ten przyszły świat w pokoju.
Sai: Wszyscy to zobaczycie. Nawet starzy ludzie tego dożyją.
Gość: Zatem, Prema Sai nie będzie miał zbyt wiele do zrobienia! Swami już zaprowadzi pokój na świecie.
Sai: Będzie to za jakieś 40 lat. Wtedy na świecie będzie pokój. Imię Prema Sai jest odpowiednie. Wszystko będzie miłością - miłość, miłość, wszędzie miłość.

(J. Hislop My Baba and I, p. 189)

Peggy Masson zimą w 1988 roku w "Quarterly Magasine" napisała:

"Nie zapominajmy słów z manuskryptu liści palmowych napisanych przez mędrca Śukę ok. 5000 lat temu, a opisujących szczegółowo przyjście awatara Sai w potrójnej inkarnacji w tym właśnie okresie historii. Przepowiednia mówi, że moce awatara wzrosną dziesięciokrotnie w końcu wieku i że "tylko on będzie w stanie zapanować nad gwałtownością i furią przyrody". Swami zapewnił nas, że jego obecne ciało będzie na świecie do roku 2021. Jest to cudowna i pocieszająca myśl! Cokolwiek ma przyjść w końcu wieku, będzie tutaj awatar! Jakież to wspaniałe pomyśleć, że Swami ogłosił, iż ojciec jego następnej inkarnacji, Premy Sai, niedawno się urodził! Jakąż to nam daje nadzieję! Jakież to zapewnienie, że jakkolwiek przebiegną zmiany ziemi, fizyczne reperkusje, o których wspomniał, niewielkie poprawki planety, pojawi się Prema Sai, jak nam powiedział. W istocie słowa Swamiego brzmiały: 'Urodzę się między Bangalore a Mysore, w stanie Karnataka'."

W nr 36 "Quarterly Magasine" czytamy:

"Zawsze czułam, że Kasturi inkarnuje się jako matka Premy Sai w nadchodzącym wieku i mówiłam o tym wiele razy. Wiedziałam, że ojciec Premy Sai już się urodził, dlatego byłam więcej niż poruszona dowiedziawszy się, że przy pewnej okazji Swami wziął chłopca na ręce mówiąc figlarnie: 'Przedstawię cię twojej przyszłej żonie' i przekazał dziecko wiekowemu Kasturiemu! Co za cuda!"

*Więcej informacji o Premie Sai
*Misje trzech kolejnych inkarnacji
*Zmieniający się pierścień Hislopa
*Fragment rozmowy Hislopa z grudnia 1978 roku
*Peggy Masson zimą w 1988 roku w "Quarterly Magasine" napisała:

Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai