STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

 

 

 

 

 

 

 

::Prasanthi Nilayam

KILKA SŁÓW MIŁOŚCI OD SAI BABY DO WIELBICIELI PODCZAS WIZYTY W ASZRAMIE

Wzywam was, aby was zobaczyć i byście wy mogli ujrzeć mnie, ponieważ w moim spojrzeniu i waszym patrzeniu na mnie kryje się wasza duchowa przemiana. Przyspiesza się ona, pogłębia i polepsza dzięki temu, że przybyliście tutaj. Powinniście poświęcić mi cały swój czas, chcę z wami pracować. Nauczę was cierpliwości, szczęścia i ciszy. Nauczę was, jak pokonać ego i uwolnić się od niego. Objawię się wam, abyście mogli mnie poznać.

Wybrałem was i pozostanę niezmienny w swoim wyborze, nawet jeśli pozornie nie zwracam na was uwagi. Dam wam jedzenie i schronienie. U mnie wszyscy jesteście bezpieczni.

Mogę zaprosić was na interview (rozmowę prywatną) lub nie, wziąć listy lub odrzucić je wszystkie, umieścić was w pierwszym lub ostatnim rzędzie. Taka jest moja metoda nauczania. Nie ma ona nic wspólnego z pochwałą lub naganą. Nie zależy też od waszej postawy. Nie chodzi też o nagrodę czy karę. Taka jest moja metoda nauczania i wybrałem ją, mając na uwadze wasz rozwój.

Powinniście ufać mojej miłości, to znaczy mojej naturze - stałej, czystej i trwałej. Ona w pełni jest dla was przeznaczona, dla was, którzy jesteście obiektem mojej całkowitej uwagi. Jeśli nie zrozumieliście tego, przybyliście tu na próżno.

Odjedziecie tylko z historyjkami, które przeżyliście w Puttaparthi, będziecie opowiadać waszym przyjaciołom o licznych cudownych rzeczach, które zmaterializował Sai Baba, ale nie zrobicie postępu.

Przyzywam was tutaj, byście mogli mnie "wziąć" i "nosić" w sobie w postaci nowej energii, która kieruje waszym życiem. Wiedzcie, że jesteście mieszkańcami mego serca i wszystkich was kocham. Przywieźcie mi, kiedy was wezwę, tę samą żarliwą miłość, jaką macie dla mnie będąc u siebie.

Sathya Sai Baba
Drogocenne chwile

Wszystkie, nawet najdrobniejsze chwile wykorzystaj jako czas do nauki. Pozbądź się przekonania o przypadku lub wypadku i wiedz, że to, co wydarza się tutaj nawet najmniejszym stworzeniom, jest efektem mojej nieskończonej miłości, która jest ci dana w takiej ilości, jaką możesz aktualnie przyjąć.

Co odczuwasz, gdy zajmujesz miejsce w rzędzie, lub gdy siadasz tam, gdzie ci wskazują, jaki jest stan zdrowia twojego ciała, jak jesz, jak myjesz się, jak się czujesz, jaki jest twój wygląd zewnętrzny? Kogo i w jaki sposób spotykasz? Poczuj się jak w szkole.

Niektóre z tych sytuacji są środkiem do uczenia się, inne są testem, który ma ci pokazać, jaka jest twoja wewnętrzna sytuacja.
Spójrz, czy możesz całe to doświadczenie przyjąć ze spokojem i równowagą.
Skieruj całą swoją uwagę na mnie. Potraktuj całe otoczenie jako odbicie twojego wewnętrznego życia. Twoje serce jest moją świątynią. Tam mieszkam jako Swami. Swami jest tobą, zaś pozostałe twoje pragnienia to wieś. We wsi jesteś mocno przyciągany na zewnątrz - oddalasz się ode mnie. W aszramie masz lepsze warunki, ale ciągle jeszcze bardzo łatwo jest odwrócić twoją uwagę od istoty rzeczy, zdekoncentrować cię.

Możesz mnie od czasu do czasu widzieć w swoim sercu, ale nawet tam nie jesteś całkowicie ze mną, jeśli twoja uwaga jest rozproszona i nie zauważasz miłości, jaką ci daję. Dzięki mojej łasce otrzymujesz możliwość wzmocnienia i utrzymania w swoim sercu kontaktu ze mną.

Wykorzystaj czas i skupiaj wszystkie chwile swojej uwagi na mnie, choćbyś tylko zobaczył rąbek mojej szaty. Bądź gotowy przyjąć strumień mojej łaski.

W każdej chwili proś, pytaj mnie - ja ci dam, czego chcesz, ale niczego nie oczekuj. Myśl ciągle o tych, którzy potrzebują więcej niż ty. Wiedz, że to, co otrzymujesz, jest z mojej łaski i miłości. Bądź otwarty, wolny od pożądań, planów i oczekiwań.

Sathya Sai Baba
Darszan

Zawsze po moim darszanie znajdź spokojne miejsce, gdzie w ciszy otrzymasz moje pełne błogosławieństwo.

Kiedy przechodzę obok ciebie, moja energia dosięga cię, jest z tobą. Jeśli zaczynasz rozmawiać, natychmiast rozpraszasz kosztowną energię i wraca ona niewykorzystana z powrotem do mnie.

Bądź pewien, że cokolwiek moje oczy widzą, będzie ożywione i przeobrażone. Ty będziesz przemieniał się dzień po dniu.

Nie lekceważ tego, co osiągasz dzięki misterium darszanu. Moje przejście wśród was jest podarunkiem, za którym tęsknią bogowie najwyższego nieba, a ty tutaj otrzymujesz tę łaskę codziennie. Bądź wdzięczny. To błogosławieństwo, które otrzymujesz, będzie oddziaływało w absolutnie właściwym dla niego czasie. Ale pamiętaj też, kto wiele otrzymuje, od tego również będzie się wiele wymagać.

Bądź mój, a ja jestem twój. W ten sposób znajdziesz szczęście i spełnienie. Jestem tutaj nie tylko w postaci Sai Baby i awatara. Jestem światłem dla każdego, kto tu przebywa.

Możesz mnie znaleźć w innych ludziach. A może ograniczasz się tylko do zewnętrznych praktyk i zwyczajów. Spójrz głębiej. W oczach, które kochają i są mnie głodne jest również zawarty mój darszan. Uhonoruj tych, którzy mnie honorują i ucz się od nich. Masz tutaj wiele takich przykładów.

Sathya Sai Baba

Powrót         

Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai