STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

:: Wieści z Prasanthi Nilajam

powrót do Wieści z Prasanthi Nilajam
Odpowiedź Rady Prasanthi na oszczerstwa

grupy z MuddenahaliZapis przesłania wideo dr Narendranatha Reddy'ego
wygłoszonego w odpowiedzi na oszczerstwa grupy z Muddenahalli


Link do filmu wideo:
sathyasai.org/organisation/response-to-muddenahalli-recent-statements

Drodzy Bracia i Siostry,

Pełne miłości Sai Ram dla Was wszystkich.

Ofiarujmy naszą miłość i wdzięczność u boskich lotosowych stóp naszego Pana, Bhagawana Sri Sathya Sai Baby za łaskę i błogosławieństwa, jakimi nas obdarzał i wciąż obdarza jako nasz odwieczny towarzysz. W swojej nieskończonej miłości zapewnił nas, że będzie z nami zawsze, niezależnie od tego, gdzie będziemy, prowadząc nas, ochraniając nas i troszcząc się o nas. On jest wszystkim, wszędzie, zawsze.

W swej nieskończonej miłości przyrzekł Matce Iśwarammie, że Puttaparthi i Prasanthi Nilajam stanie się ośrodkiem pielgrzymek dla wszystkich poszukiwaczy duchowych na całym świecie. Puttaparthi będzie jak drugie Śirdi, Kaśi i Tirupati. W poprzedniej awatarze jako Śirdi Sai, Baba zapewnił nas, że będzie mówił za pośrednictwem swojego Samadhi, a jego kości będą mówić i błogosławić jego wielbicieli.

W obecnej awatarze Swami wciąż błogosławi i odpowiada na modlitwy wielbicieli przez swoje Samadhi w Prasanthi Nilajam. Takie jest moje doświadczenie, a w trakcie moich podróży po całym świecie słyszałem też od wielu wielbicieli, którzy nigdy nie widzieli Bhagawana w jego fizycznej postaci, że otrzymują odpowiedzi na swoje modlitwy, gdy przyjeżdżają i modlą się przy Samadhi.

Szokujące jest słuchanie wydanego przez grupę w Muddenahalli komunikatu obrażającego i wyszydzającego święte Samadhi oraz wielbicieli, którzy oddają cześć temu miejscu. Wielu z nas cierpiało, słuchając tego oświadczenia. Oczernianie i krytykowanie świętego Samadhi Bhagawana to świętokradztwo, to bluźnierstwo. Jest to sprzeczne z jego naukami. To nie tylko zwykła ignorancja, lecz także wielki grzech i zdrada.

Gdy do Pana Buddy zwrócił się jego uczeń Ananda, aby dowiedzieć się, gdzie będzie mógł wzrastać duchowo po opuszczeniu ciała przez niego, Pan Budda wskazał mu cztery miejsca: 1. Lumbini - miejsce narodzin Buddy; 2. Bodhgaja - miejsce, gdzie Budda dostąpił oświecenia; 3. Sarnath - miejsce, gdzie wygłosił ostatnie kazanie; 4. Kusinagar - miejsce, gdzie porzucił śmiertelną powłokę. Jednak my, wielbiciele Sai, mamy szczęście, ponieważ wszystkie te cztery miejsca mamy w jednym miejscu.

Prasanthi Nilajam to punja-bhumi, ziemia najświętsza ze świętych, gdzie Pan przyjął narodziny. To Jego dżanma-bhumi (miejsce urodzenia), a także krida-bhumi (miejsce zabaw), gdzie podejmował swoje boskie gry i lile. Prasanthi Nilajam to Jego karma-bhumi, gdzie wykonywał wielkie prace humanitarne, aby złagodzić cierpienie potrzebujących ludzi. Prasanthi Nilajam to Jego upadesza-bhumi, gdzie przekazywał swoje boskie przesłanie, wygłaszając wiele dyskursów. To Jego tjaga-bhumi, gdzie Bhagawan poświęcił wszystko dla dobra ludzkości oraz prema-bhumi, gdzie zawsze obdarzał wszystkich wielbicieli swoją miłością. Dlatego każda cząstka i każdy atom w Prasanthi Nilajam jest wypełniony jego boską miłością i błogosławieństwami. Oprócz tego wspaniałego ośrodka pielgrzymek, Swami ofiarował nam Organizację Sathya Sai, której nadał swoje imię.

W 1961 roku po zakończeniu obchodów Daśary Swami ogłosił powstanie pierwszego Sathya Sai Samithi (ośrodka Sathya Sai) i powiedział wielbicielom, że każdy, kto jest członkiem Sathya Sai Samithi oraz wypełnia pełną miłości i bezinteresowną służbę, zostanie wyzwolony z koła narodzin i śmierci. Wyzwolenie otrzyma nie tylko ta osoba, ale także jej dzieci, wnuki, a nawet prawnuki. Jednak Swami powiedział, że będą testy, a gdy je przejdziemy, zwycięstwo będzie nasze. Swami oznajmił, że to wielkie szczęście należeć do Organizacji Sathya Sai i że powinno to być naszym tchnieniem życia. Ostrzegał, że ludzie, którzy opuszczają główny nurt Organizacji Sathya Sai, są najbardziej nieszczęśliwi. W swoim bożonarodzeniowym dyskursie wygłoszonym 25 grudnia 2000 roku Swami powiedział, że w czasach Jezusa Judasz zdradził go za kilka srebrników, ale w obecnej awatarze - jak ostrzegał Swami - będzie wielu Judaszy, którzy zdradzą Pana, podejmując się licznych niegodziwych czynów.

Dlatego bądźmy czujni, bądźmy zawsze ostrożni, zjednoczmy się wszyscy w miłości z pełną koncentracją na Swamim, na jego przesłaniu i na jego dziele. Wypełniajmy nasz święty obowiązek podtrzymywania świętości jego imienia i jego przesłania. Wielką służbą jest także pomaganie niewinnym wielbicielom, którzy są pogrążeni w chaosie, wprowadzani w błąd, zwodzeni i błędnie sprowadzani z właściwej, królewskiej drogi do boskości, jaką wskazał nam Bhagawan.

Modlę się do Bhagawana, aby obdarzył wszystkich błogosławieństwami i prowadził nas od nieprawdy do prawdy, od ciemności do światła i od śmierci do nieśmiertelności.

ASATOMA SAT GAMAJA
TAMASO MA DŻJOTIR GAMAJA
MRITJOR MA AMRITAM GAMAJA
OM ŚANTI, ŚANTI, ŚANTI

Dżej Sai Ram.

Z miłością w służbie Sai
dr Narendranath Reddy (M.D.)
Przewodniczący Rady Prasanthi

Odpowiedź na ostatnie oświadczenia grupy z Muddenahalli
sathyasai.org/organisation/response-to-muddenahalli-recent-statements

Kilku niewdzięcznych i pozbawionych skrupułów ludzi profanuje i szkaluje święty przybytek Bhagawana Sri Sathya Sai Baby, piętnując jego Samadhi i wyśmiewając pielgrzymów, którzy przyjeżdżają do Prasanthi Nilajam. Grupa z Muddenahalli wydała oświadczenia krytykujące i oczerniające Prasanthi Nilajam - święte tereny poświęcone przez Bhagawana i odwiedzane przez jego wielbicieli z całego świata. Wielu członków Międzynarodowej Organizacji Sathya Sai (MOSS) prosiło o odpowiedź na to świętokradztwo.

To dla nas wielkie szczęście i błogosławieństwo, że każdy z nas otrzymał bezwarunkową miłość od Bhagawana Sri Sathya Sai Baby, który także powołał nas do służby w swojej boskiej misji podniesienia z upadku ludzkości. To bardzo rzadki przywilej urodzić się w czasach awatara naszej ery, znać go, kochać go i mu służyć. Wielbiciele Sathya Sai na całym świecie mocno odczuwają jego obecność, gdy przybywają do jego Samadhi w Prasanthi Nilajam. Swami ogłosił, że jego dziedzictwo i założone przez niego instytucje, łącznie z MOSS, będą trwały przez tysiące lat.

(dk)
Źródło: www.sathyasai.org/organisation/response-to-muddenahalli-recent-statements

**Pobierz tekst do druku

Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai