STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP

 

 

 

 

 

 

 ::Szpitale Sathya Sai

Powrót do Szpitale Sathya SaiInstytut Wyższych Nauk Medycznych Sri Sathya Sai,
PrasanthigramWybudowany w rekordowym czasie 6 miesięcy na obszarze 46 634 metrów kwadratowych, oddany do użytku w 1991 roku, to pierwszy szpital superspecjalistyczny (Sri Sathya Sai Institute of Higher Medical Sciences) w Indiach zapewniający zupełnie bezpłatną, światowej klasy wysoce specjalistyczną opiekę medyczną za pomocą najnowocześniejszej technologii medycznej. Szpital jest wyposażony w 300 łóżek, 8 sal operacyjnych, 6 oddziałów intensywnej opieki medycznej, 2 pracownie kardiologii inwazyjnej, oddziały medyczne i chirurgiczne, a także całodobowy oddział ratunkowy. Dysponuje zespołem specjalistów w dziedzinie kardiologii, chirurgii klatki piersiowej i naczyniowej, gastroenterologii, urologii, okulistyki, chirurgii plastycznej i ortopedii.

Bhagawan Sri Sathya Sai Baba otworzył Instytut Wyższych Nauk Medycznych Sri Sathya Sai, Prasanthigram razem z byłym premierem Indii Sri P. V. Narasimhą Rao. Obecnie szpital oferuje bezpłatną opiekę superspecjalistyczną w opisanych poniżej siedmiu specjalizacjach.

Kardiologia

Oddział kardiologii zaczął funkcjonować 22 listopada 1991 roku. W wyniku wykonywanych bezpłatnie skomplikowanych operacji, na oddział przybywają pacjenci z całego kraju. W większości należą oni do ekonomicznie słabszych grup społeczeństwa, które nie mogłyby ponosić kosztów leczenia gdzie indziej.

Badania diagnostyczne na oddziale kardiologii: przezklatkowa i przezprzełykowa echokardiografia, testy wysiłkowe, badanie EKG metodą Holtera (z zastosowaniem urządzenia monitorującego pracę serca), echokardiografia wysiłkowa, badania diagnostyczne pacjentów dorosłych i dziecięcych oraz cewnikowanie interwencyjne, wszczepienie stałego rozrusznika serca.

Chirurgia klatki piersiowej i naczyniowa

Oddział chirurgii klatki piersiowej i naczyniowej (CTVS) świadczy efektywną służbę w Instytucie Wyższych Nauk Medycznych Sri Sathya Sai, Prasanthigram od momentu jego powstania 24 lata temu. Oddział zapewnia wysokiej klasy opiekę medyczną przy pomocy w pełni wyszkolonego i oddanego personelu wspieranego przez najnowocześniejszy sprzęt.

Badania diagnostyczne na oddziale chirurgii klatki piersiowej i naczyniowej: szeroki zakres zabiegów kardiochirurgicznych obejmujący wrodzone i nabyte choroby serca (chorobę zastawek i chorobę niedokrwienną serca) razem z licznymi metodami nieinwazyjnymi.

Urologia

Oddział urologii otworzył ówczesny prezydent Indii dr Shankar Dayal Sharma 22 listopada 1992 roku. W pierwszych dniach działał jako oddział chirurgii ogólnej z naciskiem na urologię. Następnie stał się wyspecjalizowanym oddziałem urologii. Na początku obejmował usługi nefrologiczne dla pacjentów, lecz później zostały one wstrzymane.

Badania diagnostyczne na oddziale urologii: badanie urodynamiczne, chirurgia pęcherza moczowego, endoskopia, litotrypsja falami uderzeniowymi generowanymi pozaustrojowo (ESWL).

Okulistyka

Oddział okulistyki zainaugurował swoją działalność 23 listopada 1994 roku z błogosławieństwem Bhagawana Sri Sathya Sai Baby. Powstał z wizją bezpłatnego udostępnienia pacjentom najlepszej opieki okulistycznej. Oddział posiada nowoczesny kompleks sal operacyjnych z trzema blokami operacyjnymi i zaawansowanym zespołem lasera. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w sprzęt niezbędny do opieki nad pacjentem.

Badania diagnostyczne na oddziale okulistyki: operacja rogówki, jaskry, zaćmy, wszczepienie sztucznej soczewki, chirurgia siatkówki i ciała szklistego, choroby oczu u dzieci, operacja błony naczyniowej gałki ocznej, nowotwory oka, operacje oczodołu oka oraz zabiegi na powiekach i na zewnętrznej części gałki ocznej (okuloplastyka).

Chirurgia plastyczna

Oddział chirurgii plastycznej zaczął działać w Instytucie Wyższych Nauk Medycznych Sri Sathya Sai, Prasanthigram od lipca 1997 roku. Pierwsza operacja została przeprowadzona 15 września 1997 roku. Jedną wyjątkową cechą tego oddziału jest to, że jest jedyny w okolicy na obszarze 300 km wokół miasteczka Puttaparthi. Jednak na oddziale widać napływ pacjentów nie tylko z sąsiednich regionów, lecz także z różnych części kraju i z zagranicy.

Badania diagnostyczne na oddziale chirurgii plastycznej: chirurgia rekonstrukcyjna, wypryski na twarzy, rany, wrodzone deformacje, usuwanie guzów, chirurgia oparzeniowa i usuwanie wrzodów.

Ortopedia

Oddział ortopedii w Instytucie Wyższych Nauk Medycznych Sri Sathya Sai (SSSIHMS), Prasanthigram miał skromny początek w szpitalu ogólnym Sri Sathya Sai (SSSGH), Prasanthi Nilajam, z jednym oddziałem podstawowej fizjoterapii. Było to narzędzie do świadczenia opieki medycznej w nagłych wypadkach. W pełni rozwinięty oddział ortopedii zaczął funkcjonować w SSIHMS od 11 lipca 2006 roku. Jego celem jest zapewnienie skutecznej opieki w zakresie chirurgii ortopedycznej, prowadzenie kursów podyplomowych z ortopedii oraz szkolenie młodych i obiecujących chirurgów ortopedów.

Badania diagnostyczne na oddziale ortopedii: urazy, ortopedia dziecięca, całkowite protezy stawów, korekcja deformacji kręgosłupa, chirurgia ręki.

Gastroenterologia

Gastroenterologia to specjalizacja medyczna, która obejmuje zachowanie, badanie i przywracanie kształtu i funkcji w zaburzeniach układu trawiennego za pomocą metod medycznych i nieoperacyjnych. Celem oddziału gastroenterologii w SSIHMS, Prasanthigram i w szpitalu ogólnym Sri Sathya Sai (SSSGH), Prasanthi Nilajam, jest świadczenie i zapewnienie udzielania bezpłatnej opieki medycznej wszystkim pacjentom z chorobami układu pokarmowego w warunkach ambulatoryjnych i szpitalnych.

Badania diagnostyczne na oddziale gastroenterologii: diagnostyczna i terapeutyczna endoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego (EGD) oraz endoskopia dolnego odcinka przewodu pokarmowego (esica/kolonoskopia).

Ponadto wykonywane są inne badania:

Diagnostyka laboratoryjna - hematologia, patologia, mikrobiologia, biochemia, wewnętrzny bank krwi.

Radiologia - tomografia komputerowa (CT), ultradźwięki (US), prześwietlenie (oddziały stacjonarne i ruchome), medycyna nuklearna.

Tekst opracowano na podstawie danych szpitala z roku 2015.
Więcej informacji o superspecjalistycznym szpitalu Prasanthigram na stronach:
www.psg.sssihms.org.in/pages/Specialities/Specialties-Home.htm
www.psg.sssihms.org.in/Attachments/Statistics-till-sept-2015.pdf

Marzec 2016Copyright © 2001-2023 Stowarzyszenie Sathya Sai