STRONA GŁÓWNA | SATHYA SAI BABA | NAUKI | ORGANIZACJA | PUBLIKACJE | AKTUALNOŚCI | MYŚL DNIA | GALERIA | JEDZIEMY DO SAI | KONTAKT Z NAMI | MULTIMEDIA | DYSKURSY MP3 | LINKI | MAPA SERWISU | SKLEP::Wielbiciele o Sai Babie

***    dr John Hislop    Phyllis Krystal    Mario Mazzoleni    dr Samuel Sandweiss


* * *

Wśród wielkiej liczby osób, które na przestrzeni lat zetknęły się z Sai Babą lub zostały zainspirowane przez jego nauki, znaleźć można osobistości świata nauki, polityki, biznesu i mediów oraz literatów, filozofów, konstruktorów, lekarzy, muzyków... Choć w przypadku każdego z nich doświadczenie Sai Baby okazało się znaczącym faktem w ich życiu duchowym, nie wszyscy wypowiadali się o nim publicznie. Zamieszczona poniżej lista obejmuje tylko te wypowiedzi/artykuły, do których udało nam się dotrzeć. Choć fenomenu Sai Baby nie można do końca wyjaśnić, wypowiedzi te mogą wzbogacić wyobrażenie odnośnie do tego, kim jest Sathya Sai Baba.

dr John S. Hislop (1909-1995)
Nauczyciel akademicki, biznesmen, poszukiwacz duchowy i wieloletni wielbiciel Sai Baby. Według Sai Baby dr Hislop miał więcej bezpośrednich doświadczeń z nim, niż jakikolwiek inny człowiek spoza Indii. Autor trzech książek o Sai Babie: Rozmowy z Bhagawanem Śri Sathya Sai Babą, Mój Baba i ja oraz Seeking Divinity (W poszukiwaniu Boga).

"Nasze pierwsze spotkanie ze Śri Sathya Sai Babą" oraz "Od szesnastego roku życia" (fragment książki Mój Baba i ja)


Phyllis Krystal jest psychoterapeutką. Urodziła się w Anglii, mieszka i pracuje w Kalifornii. Opracowała własne metody terapeutyczne, które doskonali od ponad czterdziestu lat. Polegają one na wykorzystaniu symboliki i technik wizualizacji, co pomaga ludziom uniezależnić się od zewnętrznych autorytetów i wzorców zachowań. Phyllis Krystal uczy polegać na wyższej świadomości jako przewodniku i nauczycielu prowadząc wykłady i seminaria w USA i w wielu innych krajach. Jest długoletnią wielbicielką Sathya Sai Baby. Jego nauki i osobisty wpływ stały się dla niej wielką inspiracją. Phyllis Krystal jest autorką następujących książek: ]ak poskromić małpi umysł (Limbus 1997), Doświadczać Boga (Limbus 1998), Cutting the Ties that Bind, Cutting More Ties that Bind, Reconecting the Love Energy.

* "Przedmowa" (fragment książki Doświadczać Boga, Limbus 1998)
* Przecinanie więzów, które wiążą
* Przecinanie dalszych więzów, które wiążą
* Przecinanie więzów karmicznych


Mario Mazzoleni (1944-2001)
Doktor teologii moralnej, absolwent Instytutu Nauk Teologicznych Akademii Św. Alfonsa w Rzymie, specjalista i doradca w zakresie roli mass-mediów w pracy duszpasterskiej. W latach 70. pracował w watykańskim radiu oraz współpracował z chrześcijańskim czasopismem "L'Avvenire". Karierę w hierarchii kościoła przerwała mu poważna choroba, która zmusiła do poszukiwań sensu życia. Te z kolei doprowadziły go na początku lat 80. do Sathya Sai Baby. W 1992 r., po napisaniu książki Ksiądz katolicki poznaje Sai Babę, Mario Mazzoleni został obłożony ekskomuniką. Dziewięć lat później zmarł na raka wątroby w szpitalu w Puttaparthi.

"Mój testament duchowy"


Hal Honig

Nauczyciel akademicki, następnie attaché kulturalny ambasady amerykańskiej we Włoszech, biznesmen, działacz społeczny a w końcu członek rady miejskiej miasta Nowy Jork. Wielbiciel Bhagawana Śri Sathya Sai Baby od ponad 25 lat, aktualnie członek Rady Centralnej amerykańskiej Organizacji Sathya Sai.


Isaac Tigrett
gen. dr M. L. Chibber
dr Samuel Sandweiss
Kasturi
Antonio Craxi
Chris Chritchlow
Ron Laing
Bernhard Gruber


Copyright © 2001-2024 Stowarzyszenie Sathya Sai